В українських школах виник дефіцит підручників: кого з учнів “обділили“
Новий навчальний рік розпочався майже місяць тому, а деякі учні все ще залишаються без підручників. Йдеться про 6, 8 і 9 класи, які переходять з навчання російською мовою на навчання українською. Міністерство освіти визнає, що процес забезпечення школярів підручниками затримується з їхньої вини.
Проект змін до постанови КМУ від 23 січня 2020 року № 41 був підготовлений ще в лютому 2020 року. Однак тоді він чомусь не був узгоджений із зацікавленими органами виконавчої влади і відповідно не був переданий на затвердження урядом. Тільки в серпні МОН почало погоджувати документ, відповідно встигнути надрукувати підручники до вересня було нереально.
Передбачено видання підручників українською мовою для учнів 6 класів ЗОСО по 6 предметів загальним тиражем 252 тис. 282 примірники, а також для учнів 8 і 9 класів в тих областях України, де їх не вистачає. У 2020 році за кошти державного бюджету додатково видали підручники українською мовою для учнів 7 класу ЗОСО.
У МОН зазначають, що перехід установ загальної середньої освіти (ЗОСО) з навчанням російською мовою на навчання українською мовою відбувається поетапно, тому і підручники друкуються не всі одразу. Як відомо, з 1 вересня в російськомовних школах України зменшилася кількість годин викладання російською мовою. Повністю російськомовні класи не зникнуть, але частину предметів учням почнуть викладати українською.
Нагадаємо, в учнів старших класів українських шкіл з'явиться новий предмет про підприємництво.