В Україні через коронавірус назріває “холодна війна“ між учителями і батьками школярів
Чим ближче дата 1 вересня, тим напруженіше звучать теми, що стосуються освіти, особливо шкільної. У минулому навчальному році коронавірус не дав дітям нормально довчитися в школі майже три місяці. У цьому навчальному році Міносвіти не обіцяє масової ізоляції дітей від школи, заняття в більшості навчальних закладів почнуться, як їм і належить, 1 вересня. Однак при цьому у школах буде введено ряд обмежень, до яких ще всім звикати і звикати.
А крім усього іншого, епідемія коронавірусу загрожує полегшити кишені батьків додатковими витратами. Збори в школу і раніше були недешевим заняттям, а зараз, із початком епохи коронавірусу, до традиційних шкільних витрат додалися ще й нові. З бюджету грошей на маски, рукавички та антисептики не виділяють, от вчителі і "бомблять" батьків попередженнями, якими засобами захисту потрібно забезпечити дитину напередодні школи.
Зокрема, якась мама затіяла в популярному пабліку "Батьки SOS" дискусію, наскільки правомірні вимоги, які адміністрація школи висуває батькам.
"Скажіть, який треба документ, щоб вчителі перестали через Вайбер батькам висувати дурні вимоги про рукавички і маски на уроках для учнів і зобов'язувати батьків це купувати?
Треба висічену заповідь на каменюці з гори принести з написом — Не бреши про маски ближньому своєму, може треба кров'ю на папері написати АстАнАвітесь, може треба наказ МОН — перестаньте вимагати те, що не треба вимагати, або закон треба "про заборону вимагати маски і рукавички з учнів установ загальної середньої освіти"?
Ви просто скажіть: папірець буде означати, що все зрозуміло? " — пише обурена мати.
При цьому обурена мама додає скріншот повідомлення, яке прийшло їй від адміністрації школи:
"Діти за комп'ютером працюють в рукавичках.
3.Під час практично-лабораторних робіт з фізики або хімії на яких використовуються різні прилади, здобувачі освіти працюють в рукавичках.
4.Якщо учні працюють під час уроку біля дошки, використовуючи крейду, вони повинні бути також в рукавичках, які після виконаного завдання знімають і викидають в спеціально відведене місце, що є в класі. Масками, рукавичками, особистими антисептиками здобувачів освіти забезпечують їхні батьки ".
Неважко порахувати, що щоденні збори учня до школи тепер коштуватимуть батькам чималих додаткових грошей. Причому чіткої рекомендації, що, в якій кількості і ким має бути закуплено, немає. А тому "карантинна самодіяльність" шкіл продовжуватиметься.
Нагадаємо, для школярів, які не люблять вчитися, у Міносвіти дві новини — хороша і не дуже. Навчальний рік в більшості шкіл України почнеться вчасно — це для них, звичайно, новина так собі. Однак батьків у школу не викликатимуть. А ось це вже непогано.