Українські пенсіонери можуть залишитися без грошей: державі нічим платити пенсії
Уже зовсім скоро українські пенсіонери можуть залишитися без грошей. Причому, чим ближче до нового року, тим вище ймовірність такого сумного сценарію. Влада вже попередила про це співгромадян, заявивши, що у держави закінчилися гроші для пенсійних виплат, повідомляє видання finance.liga.net.
Про те, що справи з пенсіями кепські, повідомили в парламентському комітеті з питань соціальної політики. У повідомленні, зокрема, йдеться про те, що в Пенсійного фонду неухильно зростає борг перед Казначейством. Причому, враховуючи, що боргова яма стає все глибше, ймовірність того, що Казначейство і далі обслуговуватиме ПФ в борг, майже нульова.
"У Казначейства не мають законодавчих підстав надавати Фонду позики в кінці бюджетного періоду, в зв'язку з чим у Фонду можуть виникнути ризики, пов'язані з виплатою пенсій", — обтічно пишуть у повідомленні парламентського комітету.
Втім, обтічність формулювання не в силах приховати суть самої заяви: грошей у держави на виплату пенсій немає.
У свою чергу, глава парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова більш рельєфно пояснила ту катастрофічну ситуацію, в якій зараз знаходиться Пенсійний фонд.
Бюджет Пенсійного фонду був і залишається дотаційним. Причому, чим далі, тим більше дотацій він вимагає. Так, в 2021 році на пенсії з бюджету буде виділено 203,8 мільярда гривень.
Станом на 1 вересня ПФ недоотримав понад 20 мільярдів гривень єдиного соціального внеску.
Днями комітет Верховної Ради з питань соціальної політики розглядав діяльність Пенсійного фонду. Там, зокрема, прозвучали такі тривожні цифри: За 8 місяців 2020 року (з січня по серпень) доходи ПФ склали 299,6 млрд гривень. 177,7 млрд — це власні доходи бюджету, а 121,9 склала дотація з держбюджету. При цьому загальні витрати ПФ на пенсійні та інші виплати за цей період склали 315,6 мільярда гривень.
Заява парламентського комітету, мабуть, з'явилась не випадково, а після того, як Євросоюз поставив на паузу черговий кредитний транш Україні. Про те, що Європа більше не має наміру бути для України банкоматом, натякнув Зеленському в доволі грубій формі один з головних чиновників Євросоюзу Жозеп Боррель. Європа вимагає від української влади в обмін на свої гроші (причому кредитні, а не дармові) активних реформ. При цьому на ключових постах в нашій незалежній державі також мають стояти ті, на кого вкаже пальчиком Захід. Зеленський спробував зробити крок "вліво", за що відразу отримав наганяй від "старшого брата". І, як наслідок, зупинку чергового грошового траншу. Доведеться Україні терміново вчитися жити на свої.