Українців змусять платити навіть за домашніх тварин: котики і собачки стануть привілеєм багатих
Нардепи від «Слуги народу» підготували проект закону, згідно з яким усіх власників котів і собак в Україні поставлять на облік і обкладуть поборами. Документ уже зареєстрований у Верховній Раді. Експерти впевнені, що замість захисту тварин законопроект відкриє додаткову корупційну касу в Україні …
Група з 27 народних обранців, більшість з яких входять в пропрезидентську партію «Слуга народу», підготували і зареєстрували у Верховній Раді законопроект під номером 3796 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідального поводження з домашніми та дикими тваринами, які утримуються в неволі».
До речі, один з ініціаторів введення обов'язкового податку на домашніх улюбленців є Антон Яценко, який фігурував у скандалі, пов'язаному з «схемами» відмивання грошей через електронні майданчики. За даними експертів, законопроект не тільки значно розширює перелік тварин, які підлягають обов'язковій реєстрації і ідентифікації, а й містить досить небезпечні в плані виникнення корупції пункти.
У разі прийняття проекту закону № 3796, крім сільгосп тварин (коней, корів, кіз і т.п.) обов'язкової ідентифікації і реєстрації підлягатимуть домашні (кішки, собаки, хом'яки, папуги і т.п.), дикі, бездомні (бездоглядні) і лабораторні тварини. Конкретні переліки повинен буде затвердити Кабмін. Але найцікавіше навіть не це, а те, що згідно із законопроектом, змінюється порядок ідентифікації та реєстрації тварин. Інформацію про тварин в Єдиний державний реєстр тварин повинні будуть вносити тільки «агенти з ідентифікації тварин» і тільки за допомогою «авторизованих баз даних тварин». Це означає, що ідентифікація та реєстрація домашніх улюбленців мільйонів українців будуть здійснювати додаткові приватні структури, які виконують роль посередників.
Зрозуміло, приватні фірми будуть брати за свої послуги гроші. Експерти звертають увагу на те, що законопроект впроваджує в діючу систему ідентифікації і реєстрації тварин ряд посередників.
«Як і в випадку з «оціночною схемою», зайві ланки у відносинах громадян з державною базою даних, яка створена і функціонує за рахунок бюджетних коштів, ніякої практичної функції не виконують, а лише створюють високі корупційні ризики». Крім того, не зовсім зрозуміло, кого автори документа називають «агентами по ідентифікації», а також хто отримає такі повноваження.
Нагадаємо, в Україні хочуть провести тотальне чіпування домашніх тварин. За відмову — штраф у розмірі 4 мінімальних зарплат.