Українці отримають нові платіжки за газ: чому зросте абонплата
Абонплата за газ для українців зросте вже з початку наступного року. Абонентську плату за спожитий газ повинні платити всі споживачі. Навіть якщо ви вирішите відмовитися від використання блакитного палива, внести абонплату все одно доведеться. Давайте дізнаємося, як буде проводитися перерахунок у 2021 році.
Платіжки за газ в Україні розділені на дві частини: перша — використаний газ (за лічильником), друга — витрати на утримання (плата "за трубу"), або абонентська плата. Навіть якщо "Нафтогаз" буде безкоштовно віддавати свій товар, внести абонплату все одно доведеться. Це дві окремих платіжки.
Якщо раніше за транспортування газу платили значно менше і українці, які не використали блакитне паливо, зовсім не оплачували "зміст труби", то зараз тарифи виросли і абонплата є обов'язковим платежем і залежить безпосередньо від кількості спожитого газу. Береться кількість газу, який пройшов "через трубу" за минулий рік, множиться на річний тариф і потім ділиться на 12 місяців. Це і буде сума абонплати.
У середньому тариф коливається близько 1 грн. У тих, хто використовують газ для опалення, абонплата може доходити до 100 гривень, якщо ви користуєтеся тільки газовою плитою, то це виходить на місяць близько 20 грн. "Газовий" рік триває з початку жовтня до кінця вересня.
Зараз українці платять за газ, виходячи з обсягів споживання з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року. А з 1 січня ми будемо платити з розрахунку того газу, який витратили з жовтня 2019 року по кінець вересня 2020 року.
Якщо ви в вищевказаний період витрачали більше газу, то сума в платіжках з 1 січня зросте. Деякі облгази вже натякнули, що у них піднялася зарплата і підвищилася вартість витратних матеріалів, відповідно, там планують переглянути тариф на газ і абонплата збільшиться.
Нагадаємо, у листопаді в "Нафтогазі" затвердили нові ціни на газ, як у тарифі «Місячний», так і в тарифі «Річний».