Україна переходить на європейський формат поділу країн на “червоні“ і “зелені“: навіщо це потрібно
З 1 серпня 2020 року в Україні набирають чинності нові правила поділу країн на «червоний» і «зелений» коронавірусні списки. Тепер для визначення держав з високим або низьким рівнем поширення смертоносної інфекції будуть дивитися не на кількість нових випадків зараження коронавірусом, а на зовсім інші критерії.
Так, міністр охорони здоров'я України Максим Степанов під час брифінгу, що відбувся в середу, 29 липня, заявив, що для визначення країн в «червону» зону, де відзначається значний епідемічний сплеск, будуть використовувати, як це роблять у країнах Європейського Союзу, виключно показники приросту і відсоток хворих в країні за останні 14 днів. На даний момент приймається до уваги загальне число активних хворих в тій чи іншій країні.
Глава МОЗ уточнив, що поділ країн на «червону» і «зелену» зони в Україні буде здійснюватися за двома критеріями. Перший – це загальний приріст хворих за останні два тижні. У «червоній» зоні він буде перевищувати такий же приріст на території України, в «зеленій», відповідно, буде нижче.
Другий критерій – це процентне співвідношення хворих коронавірусом в кожній окремій країні за останні два тижні і за минулі два тижні. Різниця не повинна перевищувати 30 відсотків.
Нові «червоні» і «зелені» переліки країн будуть складатися один раз на тиждень. «Вся ця інформація є на сайті Міністерства охорони здоров'я. Так що якщо ви плануєте подорож, подивіться цю інформацію», — порадив українцям міністр.
Важливо розуміти, що громадяни України, що повертаються додому з країн «червоної» повинні будуть в обов'язковому порядку пройти двотижневе обсервацію або самоізоляцію.
Варто відзначити, що за останню добу в Україні епідемія коронавіруса серйозно загострилася. Лабораторно підтверджено більше тисячі нових випадків зараження небезпечною інфекцією. Статистика МОЗ виглядає жахливо.