У Польщі практично заборонили аборти: країна скочується в середньовіччя
У Польщі, яка для багатьох українців є прикладом успішного втілення європейської моделі життя, Конституційний трибунал заборонив аборти за медичними показаннями. Судді трибуналу визнали, що аборт, навіть пов'язаний із серйозними внутрішньоутробними дефектами плоду — протиправний. Таким чином, незважаючи на маленький законодавчий люфт, який усе ще залишається, аборти в Польщі фактично стали неможливими, повідомляє видання oko.press.
Таке рішення Конституційний суд Польщі ухвалив учора, 22 жовтня. Воно не вимагає додаткових змін у законодавчу базу, а тому вступить в силу вже через кілька днів і буде обов'язковим для виконання на всій території Польщі.
Теоретично право на аборти ще залишається за жінками. Переривання вагітності все ще можливе при загрозі для життя матері, а також, якщо вагітність настала внаслідок згвалтування або інцесту. Однак, як показує офіційна статистика за минулий, 2019, рік, 1074 із 1100 легальних абортів були зроблені в Польщі через дефекти розвитку плода. Тобто, це майже 98% від усіх зроблених операцій з переривання вагітності. Таким чином, тепер аборти в Польщі практично зникнуть, а жінки будуть змушені народжувати калік, прирікаючи їх і себе на довічні страждання.
Ініціаторами розгляду цього питання стали 119 депутатів Сейму, більшість із них належать до правлячої партії "Право і справедливість". Протестуючі, що зібралися вчора під будівлею Конституційного трибуналу, не змогли ніяк вплинути на його рішення. Таким чином, клерикали відвоювали собі в європейській країні ще одну позицію.
"Сталося. Сьогодні день ганьби! Конституційний суд ввів повну заборону на аборти. Польща Качинського і Дуди — серед тоталітарних режимів, таких як Третій рейх Гітлера, сталінський СРСР, Чаушеску, Румунія, які позбавляли жінок свободи і гідності", — написала в своєму Twitter Ванда Новіцька, феміністка і президент Федерації жінок і планування сім'ї.
Нагадаємо, в Європі склалося доволі неоднозначне ставлення до проблеми абортів. Ця тема викликає палкі дискусії як на міжнародній арені, так і всередині багатьох держав. Так, два роки тому в скандал потрапив глава фінського МЗС Тімо Сойні який, будучи з офіційним візитом у Канаді, відвідав мітинг за заборону абортів. У Фінляндії такої заборони немає, і багатьох обурив факт, що глава МЗС за кордоном демонструє іншу позицію.