Свято 10 серпня: що прийнято і заборонено робити на Пармена та Прохора
У понеділок, 10 серпня, православна церква вшановує пам'ять семи апостолів, у числі обраних серед яких Пармен і Прохор. Наші предки, вирушаючи в цей день до храму, молилися цим святим, просячи у них захисту від злих сил і міцного здоров'я.
У Біблії сказано, що Прохор був супутником апостола Петра, а згодом єпископом Нікомедії, і постраждав за Христа в Антіохії. Пармен в свою чергу проповідував християнську віру в Македонії, де і закінчив своє земне життя мученицькою смертю в II столітті нашої ери.
Цей день вважався сприятливим для сільськогосподарських робіт, тому селяни займалися збиранням врожаю. У цей період збирали картоплю, зернові культури. Вважалося, що на Прохора обов'язково потрібно було з'їсти грушу — на щастя та удачу.
Що суворо заборонено на Пармена та Прохора, так це займатися торгівлею. Наші предки вірили, що на Прохора можна витратити всі гроші, а потім не злічити збитків. Також не можна на цей день намічати весіль — щастя в молодій сім'ї, створеної в цей день, не буде.
Народні прикмети 10 серпня
- Якщо на Прохора вранці туман по воді стелиться, значить, бути погожій днині, якщо ж туман вгору спрямовується, чекати опадів.
- Дощ без вітру — до негоди, а високі хмари — провісники сухої і ясної погоди.
- Багато роси вранці — день буде сонячним.
- Якщо вранці на Прохора почався дощ, то він затягнеться на весь день.
- Якщо мурахи збільшують мурашники — попереду рання холодна зима.
Раніше повідомлялося, що в ніч з 12 на 13 серпня в небі можна буде спостерігати унікальне природне явище — зорепад Персеїди.