Навальний розповів, з якими труднощами зіткнувся після виписки: “Вчуся стояти на одній нозі і писати“
Російський опозиціонер Олексій Навальний покинув клініку Шаріте, де він 24 дні пробув в комі і пройшов тривалу реабілітацію під наглядом німецьких лікарів. Однак, своє здоров'я Навальному доведеться ще відновлювати, і на це знадобиться багато сил і часу. Він розповів, що до сих пір не може писати рукою, ловити м'яча і стояти на одній нозі. Політик проходить курс фізіотерапії, яка повинна допомогти повністю відновитися.
"Плани поки прості: фізіотерапевт кожен день. Можливо, реабілітаційний центр. Стояти на одній нозі. Повністю повернути контроль над пальцями. Тримати баланс. Забавно, я мріяв навчитися їздити на вейк-борді за катером по хвилі і навчився цього літа. А тепер вчуся стояти на одній нозі. Всякі смішні штуки виявилися. Наприклад, я не можу кидати м'яч лівою рукою. Навіть зловити можу, а кинути — ні. Мозок просто не хоче робити цей рух. Або писати від руки. До останнього часу не виходило в рядок. Весь час в стовпчик починав. Реабілітація, в загальному ", — описав свій стан Олексій Навальний в Instagram.
Насамперед після виписки Навальний попросив відвезти його в парк. Медики рекомендували йому проводити більше часу на свіжому повітрі, більше рухатися, проводити час з сім'єю.
"Останні дні мені дозволяли виходити на загальний балкон 2 рази по 5 хвилин в день. Правда, від балкона було ще більше туги: погода відмінна, сонце світить, внизу якісь парки і дерева, а я в палаті", — згадує Навальний.
Нейропсихолог порадила йому більше читати, писати в соцмережі і грати у відеоігри, щоб швидше відновити роботу мозку.
"Як тільки я почав більш-менш міркувати, мені читали коменти. Буду, до речі, намагатися трохи більше часу проводити в соцмережах", — повідомив політик.
Подивитися цю публікацію в Instagram
Перший раз мене підвели до дзеркала, через 24 дня в реанімації (з яких 16 в комі). Із дзеркала на мене подивився персонаж фільму «Володар кілець». І повірте, це був зовсім не ельф. Я страшенно засмутився: подумав, що мене ніколи не випишуть. Але лікарі продовжували робити свою диво, я займався з фізіотерапевтом, їв, старався більше спати (найбільша проблема досі). Останні дні мені навіть вже дозволяли виходити на загальний балкон 2 рази по 5 хвилин в день. Правда, від балкона було ще більше туги: погода відмінна, сонце світить, внизу якісь парки і дерева, а я в палаті. Але ось день прийшов — ура! Після 32 днів в госпіталі лікарі вирішили, що подальше відновлення вимагає не стаціонарного лікування, а нормалізації життя. Ходити, проводити час з сім'єю. Прогрузити в рутину щоденних рухів. І ось — хоп — я вже шкандибаю по парку в штанях на три розміри більше. Насамперед попросив відвезти мене куди-небудь, де є дерева. Плани поки прості: фізіотерапевт кожен день. Можливо, реабілітаційний центр. Стояти на одній нозі. Повністю повернути контроль над пальцями. Тримати баланс. Забавно, я мріяв навчитися їздити на вейк-борді за катером по хвилі і навчився цього літа. А тепер вчуся стояти на одній нозі. Всякі смішні штуки виявилися. Наприклад, я не можу кидати м'яч лівою рукою. Навіть зловити можу, а кинути — немає. Мозок просто не хоче робити це рух. Або писати від руки. До останнього часу не виходило в рядок. Весь час в стовпчик починав. Реабілітація, в загальному. Ще раз величезне спасибі всій команді лікарів клініці «Шаріте» і професору Екарда особисто. Вони зробили неймовірну роботу. Всім вам спасибі за підтримку ?. Вона була і залишається дуже важливою. Не думайте, що я не знаю, що пишіть. Як тільки я почав більш-менш міркувати, мені читали коменти. Буду, до речі, намагатися трохи більше часу проводити в соцмережах. Вчора приходила нейропсихолог, робила тести, перевіряючи, чи не здурів я. Питаю: чого робити, щоб швидше повернутися з точки зору не тільки фізичної, а й голови. Відповідь сподобався: читайте більше, пишіть в соцмережі. Грайте у відеоігри. Треба дізнатися, чи можна отримати в лікарні рецепт на PS 5.
Публікація від Олексій Навальний (@navalny)
Раніше повідомлялося, який висновок озвучили німецькі медики з "Шаріте" перед випискою Олексія Навального додому.