Зеленський заявив, що Україна не збирається нападати на Білорусь та закликав білорусів не вступати у війну
Президент України Володимир Зеленський вважає, що ймовірність наступу російських військових з Білорусі існує, однак він буде безуспішнім.
Про це Зеленський заявив на спільному брифінгу з президентом Фінляндії Саулі Нііністьо.
Глава держави прокоментував заяву Білорусі про пропозиції підписання з Україною «пакту про ненапад»: «Все, що Україна офіційно пропонує, ви чуєте. Ми нападати на Білорусь не збираємося і ніколи не збиралися. Немає таких намірів».
«Це головний сигнал від усього українського народу до білоруського народу», — зазначив він.
Президент наголосив, що для України дуже важливо, щоб Білорусь не втратила свою незалежність і не вступила, попри жоднен вплив будь-кого, у цю «абсолютно ганебну війну».
«Що стосується цього напрямку… Я бачу, що більшість населення Білорусі, я впевнений, що більшість військових незалежної Білорусі, які є військовими саме Білорусі, вони не хочуть нападати й іти силою зі зброєю на українське суспільство», — сказав Зеленський.
Він додав, що Україна буде здивована, якщо на цьому напрямку відбудеться наступ саме білоруських військ.
«Що стосується російських військ, які можуть опинитися сьогодні на будь-якій території будь-якої держави, бо вони вважають, що у них такий, знаєте, «військовий Шенген», і тому, мені здається, це все залежить від поваги населення будь-якої держави до своєї держави, а також поваги керівництва тієї чи іншої держави, яка може допустити або не пускати військових, озброєних людей на свою незалежну територію», — вважає глава держави.
На його думку, «виклик такий може бути», однак українські військові наразі мають завдання готуватися до будь-яких викликів.
«Це непросто, тому ми потребуємо допомоги партнерів, бо територія у нас дуже велика… Тому маємо обмеження по кількості амуніції… Але я вважаю, що з цього напрямку успіху у них не буде. Якщо навіть наступ буде гіпотетично», — додав Зеленський.
Сьогодні, 24 січня, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Білорусі пропонують ухвалити спільно з Україною «пакт про ненапад».
Варто зазначити, що Білорусь 24 лютого 2022 року дозволила російським військам вдертися в Україну зі своєї території. Пізніше на білоруську території привезли російських мобілізованих та багато техніки рф, там проходять різні навчання, зокрема, авіаційні.
За відомостями українських прикордонників, станом на кінець грудня у Білорусі знаходилися понад 10 тисяч солдатів рф, і такої кількості недостатньо для повторного наступу на Україну.