З початку року на Одещині сталося понад 3 тисячі загорань сухої рослинності
16:35, 28 вересня
Надійне джерело
Головна причина – людський фактор. Найчастіше такі масштабні пожежі виникають через самовільне спалення сухої трави.
Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Володимир Пашевич, начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій в Одеській області.
Він зазначив, що такі пожежі на відритих територіях – сезонна проблема для Півдня України.
“З початку року на Одещині виникло понад 3500 таких пожеж. Загальна площа загоряння склала понад 1,5 тисячі гектарів. У нас тільки за минулу добу виникло 50 таких пожеж, і дуже складно, коли вони виникають в один час. І такі пожежі дуже швидко розповсюджуються, за лічені секонди вогонь вже не контрольований. А рятувальникам часто доводиться працювати підручними засобами, тому що біля займання часто немає джерел води”, – розповів фахівець.
Марина Мартиненко, речниця Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Одеській області зазначила, що частіше самовільним спалюванням сухої трави займаються люди похилого віку, а не молодь.
“Був випадок, коли літня жінка намагалася самостійно затушити пожежу, яку сама спровокувала, вона отримала опіки та загинула. Тож закликаємо не робити такого. Окрім того, люди забувають, що сили рятувальників дуже потрібні через війну, для ліквідації наслідків ворожих атак. І рятувальникам дуже важко, коли вночі вони працюють на містах прильотів, а вдень виїжджають на тушіння таких пожеж, які можуть знаходитися далеко від пожежних частин”, – розповіла посадовиця.
Володимир Пашевич також нагадав, що мінімальний штраф за самовільне спалення сухої рослинності для фізичних осіб – 3060 гривень.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію