Gorozhanin.com.ua

Від воєнних драм до AI-фільмів: чим здивує цьогорічний Одеський кінофестиваль, — ФОТО

25 сентября
16:37 2025

У Києві розпочався XVI Одеський міжнародний кінофестиваль, який триватиме з 24 вересня по 4 жовтня. Захід проходить у столиці вже вдруге.

Посилаючись на Укрінформ, 048.ua повідомляє, що в столиці стартував XVI ОМКФ. Фестиваль відкрив голова Держкіно Андрій Осіпов, підкресливши, що навіть під час повномасштабної війни українські кінематографісти не припиняють працювати.

«Найголовніше, я знаю, що українське кіно — це круті люди, і те, що вони в такий момент продовжують його створювати, викликає щиру повагу. Мені хотілося б підкреслити велику професійність команди ОМКФ, всіх, хто причетний до створення цього фестивалю», — зазначив Осіпов.

Засновниця та президентка Одеського міжнародного кінофестивалю Вікторія Тігіпко зазначила, що українське кіно є чесним, і це вже визнали у світі. Вона наголосила, що наш кінематограф вирізняється документальністю.

«Українське кіно — це перш за все документальність і чесність. Це справжня увага української режисури до деталей. Це серйозна глибина українських картин. Сьогодні локальні історії – це новий тренд у світі, вони викликають великий інтерес, особливо — локальні історії з України, де кіно створюється в таких неймовірно складних умовах», — підкреслила Тігіпко.

Повідомляється, що на XVI Одеському міжнародному кінофестивалі глядачів чекають спецпокази, що розповідають про мужність, творчість і незламність українців у різних сферах життя. Це фільми — від документальних історій про людей, які протистояли війні та викликам системи, до музичних подорожей, що створюють сучасний образ України у світі, які розкривають багатогранність реалій, емоцій і цінностей, що нині визначають Україну.

У рамках фестивалю також покажуть роботи фіналістів AI Film Festival від MEGOGO. Це фільми, створені із застосуванням штучного інтелекту, які демонструють нові підходи до кіномистецтва та інноваційні можливості технологій у створенні кіно.

Стрічки змагатимуться за нагороди в таких номінаціях:

  • «Найкращий кінематографічний фільм»,
  • «Найкраща анімація»,
  • «Найкращий сценарій»,
  • «Найкращий вертикальний серіал»,
  • спеціальна номінація «AI Vision: Ukraine».

Після показу відбудеться обговорення з авторами та експертами про творчий потенціал AI у кіноіндустрії. Також буде піднято питання інтеграції технологій у мистецтво в майбутньому.

Цьогоріч у національній документальній конкурсній програмі Одеського міжнародного кінофестивалю представлено вісім фільмів. Вони розкривають життя України у всіх його аспектах — від воєнних викликів до культурних та соціальних історій, від особистих драм до героїзму та стійкості.

За головну нагороду кінофестивалю — статуетку «Золотий Дюк» — змагатимуться документальні стрічки:

  • «Музика буття» (Геннадій Черномашинцев, 2024);
  • «Обережно: діти» (Світлана Рудюк, 2024);
  • «Татова колискова» (Леся Дяк, 2024);
  • «Гра на перехоплення» (Володимир Мула, 2025);
  • «Дівія» (Дмитро Грешко, 2025);
  • «Простий солдат» (Артем Рижиков, Хуан Каміло Крус, 2025);
  • «Спеціальна операція» (Олексій Радинський, 2025);
  • «Уламки світла» (Міла Тешаєва, Маркус Ленц, 2025).

XVI Одеський міжнародний кінофестиваль проходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Європейського Союзу та Бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні, Інституту Адама Міцкевича, Польського інституту у Києві, German Films, у партнерстві із Goethe-Institut в Україні.

Читайте також: В Одесі перейменували дві вулиці на честь загиблих героїв та створили парк Лесі Українки

Статьи по теме

Последние новости

Кафедра онкології та радіології з радіаційною медициною ПДМУ: підвищення обізнаності про рак шийки матки

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.