Талант з одеським корінням: історія ілюзіоніста, який змусив зникнути статую Свободи
Одеса — одне з найдивовижніших міст України. Можна багато розповідати про історію та людей, які пов’язані з нашою Перлиною. Але найчастіше ці розповіді зводяться до чогось банального і попсового. Хоча достатньо зробили крок в ліво чи право від заїжджених тем, і ви одразу знайдете якийсь маловідомий, але цікавий факт про Одесу. Сьогодні кореспондент 048.ua розповість про найвідомішого ілюзіоніста у світі Девіда Коперфілда і про те, що пов’язує його з нашим містом.
Пролог
Шукаючи героя для матеріалу про відомих людей з одеським корінням, кореспондент 048.ua знайшов цікавий матеріал на сторінціЄврейського культурного центру «Solomonikа», де було вказано, що дід та бабуся Девіда Коперфілда по батьківській лінії родом з України. Ще хвилинка пошуку, і от Google видає посилання на матеріалвідомого українського журналіста, телеведучого, песьминника, барда і просто одесита Бориса Бурди, де він якраз і розповідає про одеське коріння відомого ілюзіоніста. Цей чудовий матеріал став референсом до нашого.
Девід Коперфілд та Борис Бурда. Фото: huxley.media
Коріння
Невідомо, коли предки Девіда Коткіна, а саме таке його справжнє прізвище, оселилися в Одесі. Проте відомо, що дідусь і бабуся майбутнього ілюзіоніста емігрували до США на початку ХХ століття, після погрому 1905 року. Тоді взагалі багато євреїв вимушено залишили свої домівки, щоб врятувати життя.
В Сполучених Штатах страховий агент на ім’я Ребекка, яка сама родом з Єрусалиму, познайомилась з власником магазину одягу Хайманом, який родом з Одеси і мав прізвище Коткін. Так, мова йде про батьків Девіда. Сам ілюзіоніст народився 16 вересня 1956 року у містечку Метачен, штат Нью-Джерсі.
Юний талант
З самого раннього дитинства Девід демонстрував свій талант. Завдяки унікальній пам’яті, він на слух запам’ятовував Тору. То ж, коли дід з Одеси вирішив показати малому картковий фокус, чотирирічний хлопчик без проблем його одразу повторив, чим не аби як здивував родину, яка заохочувала малого. Тому у 7 років він розважав парафіян місцевої синагоги власними фокусами, які ж він сам і вигадав.
Фото з Google.com
У віці всього 12 років Девід став професійним ілюзіоністом та навіть вступив в Американське співтовариство магів, ставши наймолодшим його членом. А коли йому було 16 років, він вже навчав студентів мистецтва магії у Нью-Йоркському університеті. З 1974 року Коткін сам почав навчатися у Фордхемському університеті. З того ж року, у 18-річному віці він отримав головну роль у мюзиклі «Чарівник», який став «довгограючим» у Чикаго і дав рекордну кількість вистав.
Спочатку молодик виступав під псевдонімом Давіно, але під час участі у мюзиклі взяв псевдонім Девід Коперфільд на честь знаменитого героя Діккенса з однойменного роману. Незабаром Девід покинув університет, бо йому було ніколи навчатися. Потім він рік винаймав квартиру в Нью-Йорку, підшукуючи собі роботу ілюзіоніста.
Фото з Google.com
У 22-річному віці Коперфілд став телеведучим у спеціальній програмі на телеканалі ABC, який є одни з п’яти федеральних амереканських телеканалів. У цьому ж віці він зіграв другорядну роль у фільмі «Потяг терору».
Масштабні ілюзії
Окрім ABC Девід став зіркою ще одного федерального каналу — СBS. На ньому почало виходити нове однойменне шоу ілюзіоніста — «Магія Девіда Коперфільда». На момент виходу в ефір першого випуску передачі Копефілду було 22 роки. Цікаво, що останній випуск вийшов, коли йому вже було 45.
Фото з Google.com
Успіх спонукав Девіда до роботи над великомасштабними ілюзіями. Першою такою стало зникнення 7-тонного літака, яке відбулося під відкритими небом прямо в аеропорту, а довкола в цей час стояло 50 людей.
Натхненний успіхом, Коперфілд вирішив, що має змусити зникнути ще більший і важчий об’єкт. Його погляд впав статую Свободи, яка заввишки 93 метри. Загальна вага: 27 156 тонн (31 – мідь, 125 – сталь, 27 000 — бетонна основа). Ілюзія відбувалася у присутності публіки. Її вдалося реалізувати так, як це було задумано.
За свою кар’єру Девід Коткін (Коперфілд) продемонстрував ще дуже багато масштабних і складних ілюзій, значна частина з яких була зафільмована. Про його досягнення можна ще довго розповідати. Але найголовніше, про що ми дізналися сьогодні, це те, що ця видатна людина має одеське коріння.