Одеська область отримала близько 24 тисяч доз вакцини від поліомієліту
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 600 000 доз оральної вакцини від поліомієліту (ОПВ) та 99 720 доз інактивованої (ІПВ). Україна отримала вакцини безоплатно як гуманітарну допомогу.
Про це повідомили у пресслужбі Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ.
Наразі вакцина була розподілена та розвезена по регіонах. Зокрема, Одеська та Київська області отримали близько 24 тисяч доз вакцини ОПВ, Дніпропетровська – понад 28 тисяч, Харківська –18 тисяч, більше 15 тисяч отримали Вінницька, Волинська області.
«Майже рік тому ми зафіксували спалах поліомієліту в Україні, згодом у якості реагування ми розпочали додаткові раунди з імунізації. Наразі загроза поширення поліо нікуди не зникла, навпаки, через вторгнення росії вона зросла ще більше. Саме тому наш пріоритет – забезпечити можливість щеплення всіх дітей, хто цього потребує. Я вдячний нашому постійному партнеру – Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) за систематичну допомогу нашій країні та її майбутньому», – зазначив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Закупівля стала можливою завдяки фінансовій допомозі Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Уряду Японії.
«Українська система охорони здоров’я стикається з неймовірними викликами. Разом із партнерами ми працюємо над тим, щоби попри війну діти й дорослі в Україні вчасно отримували захист від інфекційних хвороб. Спалах поліо в країні триває: якщо ваша дитина пропустила щеплення від поліомієліту, будь ласка, надолужте пропущене якнайшвидше», – сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.
Поліомієліт – високоінфекційне захворювання, спричинене вірусом поліо, який вражає нервову систему та може призвести до паралічу або навіть смерті. Параліч може наступати на все життя, і багато жертв поліо отримують інвалідність через це захворювання. 5–10 % паралізованих помирають через ураження дихальних м’язів.
Вірус поліо дуже заразний. В абсолютній більшості випадків носіїв поліомієліту, які поширюють його, неможливо виявити – через відсутність будь-яких ознак хвороби. Поліо передається від дитини до дитини та може інфікувати їх без жодних симптомів, поки не призведе до паралічу однієї нещепленої дитини. Захворіти на поліо можуть усі невакциновані – і дорослі, і діти.
Ліків від поліо не існує, але йому можна ефективно запобігти вакцинацією. Є два типи безпечних та ефективних вакцин: Інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ), що вводиться шляхом ін’єкції. Оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) – дві краплі в рот.
За українським календарем щеплень дитина отримує 6 доз вакцини від поліомієліту: у 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців, 6 років і 14 років. Два перші щеплення виконуються вакциною ІПВ (внутрішньом’язова ін’єкція), решта щеплень зазвичай виконуються вакциною ОПВ (краплі в рот). ОПВ — це жива вакцина, до складу якої входять живі ослаблені віруси поліомієліту. Завдяки цій вакцині формується в тому числі й місцевий імунітет у кишківнику, що перешкоджає подальшому розповсюдженню вірусу.