Gorozhanin.com.ua

На Одещині викрили міжнародну наркоконрабанду: родинний «бізнес» з 25 мільйонами прибутку

08 ноября
21:58 2024

Налагодили «бізнес» онук та його дід, залучивши ще кілька десятків спільників. Щомісяця ділки отримували з Канади до 25 міжнародних відправлень. Правоохоронці затримали 17 фігурантів.

Про це повідомили у Нацполіції.

Організував наркобізнес 22-річний одесит з чіткою ієрархією та розподілом ролей. Як партнерів він залучив шістьох місцевих мешканців, серед яких і його рідний дід. Вони налагодили контрабанду канабісу, кокаїну, МДМА, PVP, LSD, грибів, амфетаміну, метамфетаміну та прекурсорів з Канади. Іноземні дилери ретельно маскували «товар» — вакуумні брикети ховали всередину товарів для дітей. Зокрема у м’які іграшки, речі, харчові продукти, засоби гігієни, пральні порошки тощо. Сформовані пакунки відправляли в Україну через міжнародного поштового оператора. В місяць ділки отримували від 20 до 25 посилок.

Безпосередньо лідер контролював усі процеси, а його помічники відповідали за окремі напрямки – логістика, фінанси, виробництво та збут, фасування, зберігання, контроль за так званими хіміками, складменами, закладчиками, кур’єрами тощо.

Отримані міжнародні посилки учасники злочинної організації, яка налічувала кілька десятків осіб віком від 20-ти до 40 років, відправляли «фасувальникам». Ті у власних оселях чи орендованих приміщеннях готували «товар» для збуту гуртовими чи роздрібними партіями. Також ділки налагодили роботу мережі нарколабораторій в Одеському районі, де виготовляли до 100 кг мефедрону та PVP щомісяця, а також вирощували коноплю.

Готову до продажу наркопродукцію відправляли «складменам» та «закладчикам» поштою. Надалі кур’єри розповсюджували її у Київській, Одеській та Дніпропетровській областях, при цьому склади зберігання знаходилися в цих регіонах та Полтавській області. Замовлення приймали через закритий телеграм-канал. У такий спосіб «клієнти» отримували і координати з дрібними «закладками» або «мастрекладами» (закладки по 2-3 кг).

Окрім цього, організатори наркобізнесу налагодили поставки кокаїну, канабісу, грибів та інших наркотиків за межі країни. Учасники угруповання, як і іноземні дилери, ховали їх в товар для дітей та відправляли пасажирськими автобусами до країни Європи та Південного Кавказу. Усі розрахунки відбувалися на криптогаманці.

Наркобізнес приносив його організаторами до 25 000 000 гривень чистого прибутку — частину витрачали на придбання та виготовлення наркотиків, функціонування злочинної організації та власні потреби, такі як елітні автівки, нерухомість, відпочинок.

Для знешкодження діяльності злочинної організації наркоконтрабандистів правоохоронці провели спецоперацію на території семи областей. У заходах були залучені працівники Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Нацполіції, Служби безпеки України, Державної прикордонної та митної служб, Київської обласної прокуратури, управління боротьби з наркозлочинністю ГУНП в Дніпропетровській області та спецпідрозділи Нацполіції, СБУ та прикордонної служби.

У ході спецоперації правоохоронці затримали 17 фігурантів — організаторів та учасників злочинної організації. Також вилучили понад 40 кг наркотиків та психотропів, майже 1000 літрів прекурсорів, гашишного масла та екстракту марихуани. Вартість вилученого за цінами «чорного» ринку сягає 20 млн грн..

Усім затриманим слідчі оголосили підозри. Залежно від ролі та участі їхні дії кваліфіковані за кількома статтями Кримінального кодексу України:

— ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній)

— ст. 305 (Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин),

— ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів)

— ст. 317 (Організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).

Проводяться подальші заходи для встановлення повного кола осіб, причетних до злочину. Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Їм може загрожувати до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Статьи по теме

Последние новости

    Наслідки нічної атаки: пошкоджена школа в Одесі переходить на дистанційне навчання

Наслідки нічної атаки: пошкоджена школа в Одесі переходить на дистанційне навчання

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.