Кінолокації Одеси: які культові фільми мають кадри з нашим містом
Одеса — різноманітна у всьому. Вона славиться своїм колоритом та вишуканими локаціями. Завдяки цьому, наше місто завжди притягувало до себе режисерів із різних країн, які знімали тут епізоди відомих кінострічок, багато з них поповнили скарбничку світового кінематографа.
Якщо, ви ще не були у місцях кінозйомок в Одесі, Редакція 048.ua пропонує вам ознайомитися з ними та відвідати, щоб по-справжньому відчути захоплюючу атмосферу кінематографічної реальності.
«Броненосець Потьомкін»
Історична художня стрічка, знята режисером Сергієм Ейзенштейном у 1925 році. Сюжет фільму про реальну революційну подію. Чудова гра акторів та майстерність авторів зробили фільм найкращою німою роботою кінематографа того часу.
На «Броненосці «Потьомкін», що стояв на рейді Одеси, матроси підняли заколот. У перестрілці гине один із матросів. Містяни підтримують повсталих матросів.
Сотні одеситів прийшли, щоби проводити в останню путь загиблого матроса. Урядові війська, що прибули, безжально розстріляли мирних містян на знаменитих сходах Одеси. Найвідоміша сцена фільму – розстріл демонстрації на Потьомкінських сходах і дитячий візок, що скочується сходами.
Нині можна прогулятися лише Потьомкінськими сходами, проте ми віримо, що невдовзі можна буде пройтися усіма одеськими локаціями, які потрапили до кінострічки.
«Перевізник 3» (2008)
Не всім відомо, що культовий пригодницький бойовик «Перевізник» знімали частково в Одесі, а саме його третю частину. По сюжету екс-спецназівець приїжджає рятувати викрадену дівчину Валентину – доньку міністра України з охорони навколишнього середовища.
У фільм потрапило чимало визначних пам’яток Одеси: Воронцовський палац, Свято-Пантелеймонівський монастир, Привокзальна площа, Високий провулок та інші одеські вулиці, базар на Молдаванці, естакада морського порту, море і навіть одеська маршрутка. Зйомки охопили у місті близько 28 місць. Більшість із них зараз можна вільно відвідати.
«Пригоди Електроніка»
Одна з найпопулярніших дитячих кінострічок радянських дітей була знята на Одеській кіностудії. За сюжетом, кримінальному авторитету Стампу з далекого заокеанського міста стало відомо, що в СРСР у професора Громова знаходиться особливий супер-ключ, який називався «Електронік». Прибувши до міста, гангстер дізнається, що Електроник — це зовсім не річ, а робот, зовні схожий на 12-річного хлопчика, який живе в будинку Громова.
У фільмі можна впізнати одеський Палац спорту, Куликове поле, деякі сцени зняті в Парку Перемоги. А юний герой фільму жив на вулиці Канатній. Ці локації доступні для відвідування у будь-який час, окрім комендантської години.
«Смугастий рейс (1961)»
За сюжетом цієї кінокомедії, з далеких тропічних країв до Одеси пливе суховантаж, який перевозить тигрів та левів до міського зоопарку. Також там є і мавпа, яка одного разу відкриває вольєри із хижаками. Коли судно підходить до Одеси, тигри – «група в смугастих купальниках» – пливуть до берега та висаджуються на переповненому одеському пляжі Аркадія. На пляжі, звісно, паніка відпочиваючих.
Цікавий факт: під час зйомок одна з тигриць перестрибнула через огорожу і справді опинилася серед публіки на відомому одеському пляжі, створивши неабиякий хаос серед відпочивальників.
Список відомих фільмів, які повністю або частково були зняті в Одесі, досить широкий. В Одесі також відбувалися зйомки кінострічок «Місце зустрічі змінити не можна», «Ліквідація», «Світло навколо», «Мистецтво жити в Одесі», «Приморський бульвар», «Сонька — Золота Ручка», «Операція «И» та інші пригоди Шурика», «Золоте теля», та багато інших.