Через війну в Чорному морі загинуло не менше 3 тисяч дельфінів, — ФОТО
Дика природа Чорного моря продовжує страждати через війну. На берег Національного парку «Тузлівські лимани» вже вдруге викинуло загиблих дельфінів. Загалом вже загинуло не менше 3 тисяч особин.
Про це повідомив еколог Іван Русєв.
Чергових мертвих дельфінів, як повідомив Русєв, виявили під час обстеження невеликої ділянки піщаного пересипу узбережжя Чорного моря у нацпарку. Він також зазначив, що ще великі простори пересипу лишились поза його очима та очима колег.
«Із-за військової заборони, немає можливості обстежити ще великі території де теж імовірно є загібли дельфіниЙ», — підкреслив еколог.
За словами Івана Русєва, дельфіни гинуть через те, що вибухи руйнують їх навігаційну систему, тому вони не можуть знайти собі їжу і слабнуть, через що стають уразливими до інфекцій.
«Відомо, що комунікація є у всіх дельфінів і відбувається вона різними засобами. У найбільш відомих людині дельфінів — афалінів, комунікаційні сигнали розташовані у звуковому діапазоні. Тобто їх можна відчути людським вухом, як так звані клацання та свист, що імовірно чули багато спостерігачів з вас. Але ехолокаційний сигнал зазвичай людським вухом не відчувається, бо лягає в ультразвуковому діапазоні. Слід зазначити, що останніми роками найбільшу тривогу викликала загибель дельфінів у рибальських, у тому числі багаточисельних браконьєрських сітках у півнично-західній частині Чорного моря. Але зараз факти багаточисельних знахідок загиблих дельфінів на узбережжі моря у нашому нацпарку, на узбережжі моря в різних причорноморських країнах, у тому числі і на узбережжях Чорного моря в рашці, приголомшують своєю неймовірною чисельністю, порівняно з іншими роками за цей період. І головна причина – це убивча війна рашистів не тільки проти нас – українців, але і проти найрозумніших істот світу дикої природи – дельфінів. Потужні сонари та вибухи руйнують тонку навігаційну систему тварин і такі «сліпі» дельфіни помирають від голоду, не маючи можливості спіймати собі рибу, та із-за слабкості організму у них активуються інфекційні хвороби і вони також гинуть», — пояснює еколог.
Нажаль, за інформацією Івана Русєва, на даний час загинуло не менш як 3 тисячі особин.
Еколог також звернувся до громадськості з проханням надавати будь-яку інформацію про загиблих дельфінів, яких люди можуть побачити на березі моря, там де є візуальний доступ.
«Обов’язково робити фотографії та передавати їх разом з координатами, як що це можливо, щоб ми могли зафіксувати цей інцидент», — підкреслив Русєв.