У столиці викрили «детективне агентство», яке незаконно стежило за людьми
У Києві викрили так зване «детективне агентство», учасники якого здійснювали незаконне стеження за громадянами.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Київська міська прокуратура.
За процесуального керівництва Голосіївської окружної прокуратури міста Києва викрито та припинено діяльність так званого «детективного агентства», учасники якого здійснювали протиправне стеження за громадянами з використанням спеціальних технічних засобів та незаконно збували інформацію з державних та правоохоронних баз даних (ч. 2 ст. 361-1, ч. 3 ст. 362 Кримінального кодексу України).
Згідно з матеріалами слідства, учасники «детективного агентства» за грошову винагороду здійснювали приховане стеження за громадянами України шляхом візуального спостереження та слідкування за маршрутами пересування осіб.
До переліку послуг агентства також входило надання інформації з державних та правоохоронних баз даних.
«Оплату за свої послуги так звані «детективи» приймали на банківські гаманці, оформлені на підставних осіб. В залежності від замовленого обсягу інформації на людину вартість послуг «детективів» становила від 200 доларів США по наданню відомостей з баз даних (АРМОР, РАЦС, НАІС, АРКАН) до 1000 доларів США за послуги по візуальному спостереженню, складанню досьє на особу та інші», — ідеться в повідомленні.
Крім того, одним із псевдодетективів на замовлення третіх осіб неодноразово замовлялася інформація, яка перебуває у володіння державного підприємства «Національні інформаційні системи».
У свою чергу, невстановлені особи, зловживаючи своїм службовим становищем, за грошову винагороду здійснювали перевірку потрібних фізичних осіб за наявними базами даних та передавали отриману інформацію «детективу».
У ході досудового розслідування правоохоронці провели ряд оперативних закупок та обшуків, за результатами яких задокументовано протиправну діяльність вказаних осіб. Функціонування сайтів «агентства» заблоковано.
Одному з фігурантів повідомили про підозру у скоєнні злочину, передбаченому ч. 2 ст. 361-2 КК України. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.
Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності усіх учасників групи.
Як повідомляв Укрінформ, у вересні правоохоронці викрили так зване детективне агентство, яке торгувало інформацією із державних баз даних.
Фото: Київська міська прокуратура