Gorozhanin.com.ua

У неділю 31 березня Україна перейде на літній час: о котрій та куди крутити стрілки

01 апреля
04:05 2024

Щороку в Україні переводять годинники: восени – на годину назад, а навесні – на годину вперед. Тож, коли переводять стрілки годинника на літній час у 2024 році та навіщо це роблять – розповідаємо в матеріалі.

Навіщо потрібне переведення годинників на літній час

Літній час – це час, який вводиться на літній період. Зазвичай годинник переводять навесні, на 1 годину вперед відносно стандартного часу (тобто, зимового). Роблять це з метою більш раціонального використання світлого часу доби та економії електроенергії на освітлення, а також для синхронізації в часі з іншими країнами.

Переводять годинник на літній час — на 1 годину вперед, тобто з 3:00 на 4:00. Сучасна техніка, наприклад, комп’ютери та смартфони, переходять на новий час автоматично, перевести вручну потрібно буде кнопкові телефони та механічні годинники.

Хочете дізнаватись ще більше новин Києва, Київщини та України? Тоді хутчіш долучайтесь до нашого Telegram-каналу «Головні новини Києва – 44.ua».

Україна перейде на літній час у неділю, 31 березня. Перехід на зимовий та літній час відбувається відповідно до постанови Кабміну від 13 травня 1996 року.

Про це нагадали у Міністерстві економіки.

Час, чинний в Україні взимку, є природним для території нашої держави, і відповідає її географічному положенню, а в період з останньої неділі березня по останню неділю жовтня запроваджується літній час з метою ефективного використання світлої частини доби, – пояснили в Мінекономіки і нагадали, що це загальноприйнята міжнародна практика.

Як пережити перехід на літній час

Перехід на літній час – складніший, ніж на зимовий, хоча в обох випадках не надто добре позначається на здоров’ї, оскільки порушуються біоритми організму людини. Після переходу на літній час потрібно буде вставати і лягати спати на 1 годину раніше. Також переведення годинників небезпечне тому, що:

  • підвищується захворюваність організму;
  • зростає ризик інфарктів, гіпертонічних кризів, помічено, що в адаптаційний період зростає кількість викликів швидкої до сердечників;
  • збільшується кількість ДТП;
  • зростає кількість спроб суїцидів.

Позначається переведення стрілок і на дітях та школярах. Щоб мінімізувати його наслідки, постарайтеся за кілька днів до 31 березня лягати спати і вставати раніше, ніж зазвичай – наприклад, спочатку на 15 хвилин, потім на 30, 45 хвилин. Перехід буде більш плавним і є ймовірність, що ви його й не дуже відчуєте.

Вас також може зацікавити:Що буде з організмом, якщо мало рухатись, та як собі допомогти: поради від експертів та МОЗ.

Статьи по теме

Последние новости

Обстріли Харківщини: росіяни скинули авіабомби на Золочівську громаду, — ФОТО

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.