У Києві з початку війни від ворожих снарядів загинули 14 медичних працівників
Від початку повномасштабного вторгнення рф через ворожі обстріли у Києві загинуло 14 медичних працівників та пошкоджено 27 медзакладів. Загальна сума збитків становила 82 мільйони гривень.
Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург під час засідання колегії Департаменту.
Досі не підписані на наш Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua»? Скоріше долучайтесь та читайте.
Повномасштабне вторгнення росії в Україну завдало удару по медичній галузі столиці, попри відсутність активних бойових дій у самому місті. Зокрема, з 24 лютого 2022 року від ворожих снарядів загинули 14 медичних працівників, п’ятеро з них віддали своє життя, захищаючи Україну, безпосередньо на полі бою.
російські снаряди також пошкодили 27 медичних закладів Києва. Загальна сума збитків становила 82 мільйони гривень.
Столична влада забезпечила безперебійну роботу всіх медичних закладів, цілодобовий моніторинг та оперативне реагування на надзвичайні ситуації. Міські лікарні продовжили забезпечувати необхідними ліками.
Крім того, у столиці започаткували систему надання психологічної допомоги: у цілодобовому режимі психологи, психотерапевти та психіатри почали надавати допомогу всім, хто її потребує. За словами Валентини Гінзбург, цією можливістю скористалися приблизно тисяча дітей, в тому числі ті, хто перебував за кордоном.
З 1 квітня у Києві почали поновлювати планові госпіталізації. Згодом відновили роботу санаторіїв та закладів реабілітації.
Попри воєнний стан у столиці активізували вакцинацію населення відповідно до календаря щеплень та від COVID-19. З 23 лютого по 31 травня в місті провели майже 64 тисячі планових щеплень та зробили понад 46 тисяч вакцин від коронавірусу.
Крім того, у столиці працевлаштували в медзаклади понад півтисячі переселенців та понад 300 молодих спеціалістів.
Ми раніше розповідали, що у Бучанському районі Київської області завдяки допомозі благодійників відремонтували три амбулаторії, які постраждали через обстріли. Допомогу отримали амбулаторії загальної практики сімейної медицини у Мироцькому, Здвижівці і Гаврилівці.
Крім того, писали про те, що Київська міська прокуратура викрила організовану групу з 15 осіб, в яку входили працівники 5 столичних медичних закладів та члени лікарських комісій. Шахраї організували схему незаконного переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон України.