У Києві відбувся тренінг для жінок із виживання в умовах бойових дій
У Києві, в приміщенні Київської міської державної адміністрації в суботу, 19 лютого, відбувся тренінг для жінок із виживання в місті в умовах імовірних бойових дій, техногенних чи природних катастроф.
Тренінг, який організувала громадська організація «Українська жіноча варта», відвідало близько 300 жінок, передає кореспондент Укрінформу.
У КМДА відбувся тренінг для жінок із виживання в умовах бойових дій / Фото: Наталія Молчанова, Укрінформ
“Зараз у суспільстві запит — потрібна інформація по виживанню в місті, і ми проводимо такі заняття. Є подібний курс для військових, ми проходили його як інструктори і адаптували цей курс для цивільних. Основне, чому ми хочемо навчити жінок — це правильний образ мислення. Щоб вони фізично не уникали проблем. Питання не в тому, щоб панікувати через якісь обставини, а в тому, щоб правильно мислити і бути готовими. Тому що їх завдання — вижити, і щоб вижила їх родина. Тому ми даємо принципи виживання, план дій, навички, інформацію яке повинно бути спорядження, які речі мають бути зібрані. Розглядаємо окремо такі речі, як харчування , як забезпечити себе в кризовій ситуації теплими речами, як підготувати тривожні валізки. Так, наприклад, планів має бути три — як діяти, якщо я можу виїхати з міста, якщо не зможу виїхати, і як діяти, якщо я буду в якомусь укритті. Наступне, чому ми вчимо — що треба об’єднуватися, тому що в таких ситуаціях легше вижити, коли люди кооперуються, тому що збільшуються можливості. А далі людина сама повинна скласти свій план, адже немає універсального алгоритму, у кожного свої життєві обставини ”, — розповідає організаторка тренінгу, голова ГО Українська жіноча варта Олена Білецька.
Тренінги тривають шість годин, за цей час розглядається дуже багато тем: принципи та правила виживання в місті, складання плану виживання, план виходу та втечі з міста, тривожна валізка — індивідуальні, для родини, для дитини, що потрібно для виживання, де брати воду і як запасати їжу, самооборона та захист тощо.
Як один із варіантів організатори розглядають об’єднання з сусідами в межах одного будинку або навіть під’їзду в умовах, коли вимкнена електрика, немає водопостачання, для облаштування спільного побуту. Забезпечити безпеку будинку чи під’їзду легше разом, ніж дбати про безпеку кожної окремої квартири. Також разом легше і вигідніше готувати їжу, якщо надовго зникає газо- чи електропостачання, оскільки так витрачається менше ресурсу (дров, газу з балонів тощо).
Переваги такої своєрідної комуни і в тому, що серед її членів можуть бути люди з корисними навичками та професіями — хтось може ремонтувати сантехніку чи розбирається в електромережах, хтось має медичну освіту і може надавати медичну допомогу, хтось може проводити навчання для дітей чи доглядати за ними та літніми людьми, яким потрібна допомога та багато іншого.
Лектори кажуть, що немає неважливих питань. Наприклад, спільно легше організувати санітарні зони, адже, зі зникненням водопостачання в багатоквартирному будинку потрібно менше доби, щоб перестала працювати каналізація. А це — ризик виникнення захворювань, отруєнь тощо. Тому домовлятися потрібно навіть у таких питаннях: де буде організована санітарна зона, або по-простому туалет на вулиці, як допомагати з цими питаннями людям, які не в змозі відвідувати вбиральню на вулиці, куди виносити сміття та відходи і як їх утилізувати тощо.
ГО “Українська жіноча варта” створена в 2014 році як жіночий рух опору і як мережа.
“Наше завдання — навчити жінок кооперуватися. Ми даємо навички, і відповідно, коли кризова ситуація, щоб люди об’єднувалися і знали що робити. З 2014 року по 2018 рік у нас пройшли заняття по всій Україні понад 30 тисяч жінок. Зараз ми вже не ведемо такий облік, просто проводимо заняття. У нас були практичні заняття і на полігонах, і з парамедицини, і орієнтація на місцевості і роботи з вибуховими пристроями, по різних напрямках. Багато жінок пішли потім до Збройних сил”, — розповіла Білецька .
Жінка каже, що запитів на такі тренінги стає все більше, в тому числі і від організацій. Тому в майбутньому організатори хочуть теоретичну частину проводити у вигляді онлайн-лекцій.
Серед порад, які Олена Білецька дає жінкам — не лінуватися і весь час удосконалювати свої навички і опановувати нові: “Це домедична підготовка, по виживанню, водійські курси, в тому числі екстремальне керування, курси по самообороні обов’язково, оскільки ми говоримо не тільки про бойові дії, а й про вашу особисту безпеку. Я не говорю, що зброю обов’язково потрібно мати чи носити з собою, але вміти користуватися нею потрібно. Кожна людина може скласти собі перелік навичок, які необхідні їй для впевненості в собі”.
Це вже третій тренінг з початку року, який проводять саме для цивільних. За словами Білецької, на перший зареєструвалося близько 1600 осіб, на наступні — до 1000 осіб на кожен. Проте можливості і час організаторів обмежені, тому потрапляють на заняття від 200 до 300 осіб. Ще один тренінг планується 26 лютого.