Gorozhanin.com.ua

У Києві модернізують систему теплопостачання за € 140 мільйонів кредиту ЄБРР

22 апреля
18:00 2021

Київрада для реалізації інвестиційного проєкту модернізації системи централізованого теплопостачання столиці підтримала залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку комунальним підприємством «Київтеплоенерго».

Як передає Укрінформ, таке рішення підтримали 93 депутати, повідомляє пресслужба Київради.

«Зокрема, підприємству надано дозвіл на вчинення всіх необхідних правочинів, а Київського міського голову Віталія Кличка уповноважено підписати від імені Київської міської ради договір гарантії із ЄБРР», — йдеться у повідомленні.

Кредит в обсязі до 140 млн євро буде взято під гарантію Київської міської ради у 2021 році для оновлення та реконструкції критичних об’єктів теплоенергетичної інфраструктури міста, покращення якості комунальних послуг для його мешканців.

Зокрема, передбачено втілення комплексної диспетчерської системи теплопостачання, зменшення витрат на ремонт відповідного обладнання та уникнення ризиків його виходу з ладу, створення дистанційного збору інформації за спожиту теплову енергію, формування єдиної комплексної системи контролю та моніторингу теплоенергетичного комплексу міста, суттєва модернізація Київських ТЕЦ на базі сучасних технічних і технологічних рішень, що дасть змогу посилити економію споживання палива та мінімізувати шкідливі викиди у навколишнє середовище.

Очікуваний строк погашення кредиту ЄБРР складає до 13 років із дати укладання кредитного договору. Обсяг кредиту до 140 млн євро. Джерело повернення – за рахунок тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання.

Що стосується окупності проєкту, то Європейський банк реконструкції та розвитку розглядав його як самоокупний. Тобто суб’єкт господарювання комунального сектору бере кошти, отримає за рахунок цього економію і за її рахунок зможе розрахуватись. Бюджетна підтримка не передбачається, зазначили в Київраді.

«Реалізація цього проєкту надасть відчутний ефект уже в короткостроковій перспективі. Так, очікуються економія витрат на виробництво теплової енергії, що споживається мешканцями Києва, можливість маневреності виробництва теплової енергії залежно від коливань погодних температурних режимів, вихід на маневрений ринок електричної енергії, мінімізація часу локалізації та усунення поривів на об’єктах комунальної власності», — підкреслюється в повідомленні.

Читайте також: ЄБРР оновив Дорожню карту підтримки туристичного бізнесу в Україні

Крім того, очікується, що рівень економії природного газу становитиме 8 696,1 тис. куб. м на рік, викиди СО2 зменшаться на 198,6 тонн на рік, економія електроенергії становитиме 353,0 МВт/г. Сума щорічної економічної вигоди від впровадження інвестиційного проєкту становить 21,92 млн євро.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

    Куди можна виїхати з Одеси сьогодні: графік відправлень потягів

Куди можна виїхати з Одеси сьогодні: графік відправлень потягів

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY