У 2023 році на ремонт укриттів у Києві спрямують понад 350 млн гривень, — ФОТО
В 2023 році на капітальний ремонт підвальних приміщень житлових будинків у всіх 10 районах Києва для використання під найпростіші укриття виділено понад 290 мільйонів гривень.
Про це під час інспекції одного з укриттів у Голосіївському районі, де проведено капітальний ремонт, повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Окремо 61 млн грн передбачено на роботи у спорудах цивільного захисту ще в 4 районах – Дарницькому, Деснянському, Оболонському та Святошинському.
Ми маємо Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua». Долучайтесь та читайте.
Пантелеєв також нагадав, що минулого року кількість захисних споруд цивільного захисту в Києві збільшили на 398 укриттів. В основному збільшення кількості укриттів відбулося за рахунок приведення до ладу найпростіших укриттів.
Питання належного стану укриттів, де знаходять порятунок громадяни під час повітряних тривог, одне з ключових та пріоритетних. Міські служби не припиняють перевіряти технічний стан укриттів та належний доступ до них. Минулого року проведено ремонт низки укриттів різного типу і класу. Сьогодні ми проінспектували відремонтоване повноцінне велике сховище, віднесене до 3-го класу, розраховане на 240 осіб. Воно перебувало в ганебному стані. Минулого року тут зробили капітальний ремонт, оновили комунікації. Є уповноважений представник будинку, який одразу надає доступ до укриття та стежить за його станом. Безумовно, не всі сховища та підвальні приміщення, що використовуються як укриття, в ідеальному стані. Але місто продовжує виділяти кошти, щоб балансоутримувачі наводили там лад, – пояснив Петро Пантелеєв.
Загалом на сьогодні у Києві є понад 4 тисячі укриттів різного виду.
Громадянам має бути наданий доступ до укриттів у разі повітряної тривоги незалежно від того, яка форма власності чи який заклад там функціонував у мирний час чи функціонує досі. Якщо приватні заклади, що належать до фонду захисних споруд та нанесені на мапу укриттів, під час повітряної тривоги зачинені й не надають доступу для укриття людей, потрібно викликати поліцію, а також рятувальників КАРС «Київська служба порятунку». Під наглядом поліції двері до укриття рятувальники відчинятимуть. Адже в умовах постійних обстрілів доступ до сховищ має бути обов’язково забезпечений, – підкреслив Петро Пантелеєв.
Знайти найближче укриття можна на мапі. Вона постійно оновлюється за результатами перевірок та інспекцій.
Ми раніше писали, що станом на початок грудня 2022 року в Київській області відновлено 89 закладів загальної середньої освіти та 45 закладів дошкільної освіти. Ще у 33-ох – тривають роботи.
Крім того, розповідали про те, що у Києві працівникам закладів освіти, учням та батькам розповіли, як діяти у разі повітряної тривоги до початку освітнього процесу, а також після відбою.