ТОП-7 зарядних станцій від українських виробників на випадок блекауту у Києві
Портативні зарядні станції допоможуть тримати всю необхідну електроніку зарядженою і навіть забезпечать аварійне освітлення, якщо під час віялових відключень електроенергії світло надовго відключать.
Перш ніж розповісти, як працює портативна зарядна станція, роз’яснимо, навіщо вона потрібна. Портативна зарядна електростанція здатна живити пристрої, коли немає електрики. По суті це дуже потужний повербанк, до якого ви можете під’єднати відразу кілька ґаджетів (два і більше).
Портативні зарядні станції
Станції, як ви вже здогадалися, треба також заряджати. Їхні літій-іонні акумулятори накопичують енергію, а потім віддають її іншим ґаджетам при підключенні. Є пристрої, які живляться від електромережі, є такі, що живляться завдяки сонячній енергії. В останньому випадку до комплекту поставки входять компактні сонячні батареї, конструкція яких дозволяє встановити їх навіть на балконі, якщо ви живете у великому місті, у багатоповерхівці.
Портативні зарядні станції
У виборі зарядної станції найважливішим параметром є потужність акумулятора – чим вона більша, тим краще. Однак варто не забувати і про те, що чим потужніша батарея, тим вище енергоспоживання. І все ж за віялових відключень електрики для міських жителів, які не мають можливості користуватися генераторами, нагадуємо, що встановлення генератора у квартирі – небезпечно, – портативні зарядні станції – це відмінний вибір.
Долучайтесь до нашого Telegram-каналу «Головні новини Києва – 44.ua» та читайте новини Києва, області та України, щоб завжди бути в курсі та нічого не пропустити.
У нашому матеріалі ми розглянемо кілька варіантів зарядних станцій українського виробництва. Крім дорогих зарубіжних моделей, на ринку представлені й вітчизняні, більшість з яких не поступаються імпортним аналогам, але коштують дешевше. Таким чином, можна підтримати вітчизняного виробника і зробити корисну справу.
В Україні зараз працюють щонайменше п’ять виробників зарядних станцій. Деякі моделі випускаються компаніями, які перепрофілювалися після початку російського вторгнення, інші – невеликими стартапами. Ми розповімо, хто ж виготовляє зарядні станції для українців, а також розкриємо їх характеристики та ціни.
«Сила Бандери» або «Bandera Power» від «Промавтоматики»
Підприємство «Промавтоматика» знаходиться у Вінниці і виготовляє до чотирьох різних моделей зарядних станцій лінійки «Бандера», в основному для використання українськими військовими, але ними можуть користуватися і цивільні. Усі серійно випускалися з камуфляжними чохлами для захисту від удару та морозу, але відрізняються характеристиками. Розробник рекомендує використовувати зарядну станцію як резервне джерело живлення для швидкої зарядки таких пристроїв, як мобільні телефони, рації та супутникові термінали Starlink. Портативну зарядну станцію можна придбати на офіційному сайті компанії.
Bandera Power 125 – являє собою портативне джерело для забезпечення критично важливого резервного електроживлення.
Зарядна станція Bandera Power
Він допомагає:
- підзаряджати різні пристрої зв’язку, смартфони, планшети, тощо;
- можна використовувати в бомбосховищах, підвалах, тимчасових блокпостах, та в інших місцях, де немає можливості підключитися до електромережі.
Ємності батареї Bandera Power 125 вистачить для підзарядки більш ніж 30 смартфонів.
Вартість:18 350 гривень.
Варіант дешевше – це зарядна станція Bandera Power 1.1, але варто уточнити її наявність.
Bandera Power 1.1
Характеристики зарядної станції Bandera Power 1.1:
- ємність: 180 000 мАгод (670 Вт/год);
- вага: 17 кг;
- роз’єми: USB — 4; Lighting — 3; micro USB – 3; Type C — 3; 12 В (прикурювач) — 1;
- час заряджання: 10 год.
Вартість: 9 492 гривень.
Потужні батареї за доступними цінами від Kseonics Technology
Kseonics Technology забезпечує потужними батареями за доступною ціною, компанія знаходиться у Рівненській області. На сайті компанії є чотири моделі, портативні зарядні станції стартапу доступні в Україні за дуже низькими цінами.
Характеристики зарядної станції Kseon 84:
- ємність: 320 Втгод;
- вага: 2 кг;
- розміри: 240х120х100мм;
- роз’єми: 12-16.8V (200 В максимум) – 1; USB-A 5V/2.1A – 1.
Вартість: 8 000 грн.
Майже аналогічна станція, але має трохи більше можливостей – це мобільна зарядна станція Kseon 84 Mini.
Зарядна станція Kseon 84 mini
Характеристики:
- велика ємність аккумулятор;
- компактний корпус;
- два USB виходи QC 3.0;
- виходи USB-A 5В 2.1А ; USB-A 5В 1А;
- вихід прикурювача 12-16.8В.
Ціна: 9000 гривень.
Компанія Boseco
Українська компанія Boseco, що базується в Одесі, також займається виробництвом портативних електростанцій під назвою Boseco Energy. Компанія задовго до війни розробляла станції для забезпечення мережі мобільних кав’ярень. На даний момент компанія почала працювати на комерційний ринок. Компанія може збирати станції на замовлення, а також у неї є 7 моделей для комерційного продажу.
Характеристики павербанка Boseco Energy EM 300256:
- ємність: 256Wh (80000 mAh);
- вихідна потужність: 300W;
- вихідна напруга: 220V 50Hz;
- роз’єми: розетка – 220V (х2) | USB-A (х4) | USB-C (х2) | (DC) 5,5 на 12V (х6) | Прикурювач на 12V | Вхідний порт для сонячної панелі | Вхідний порт для заряджання від зарядного пристрою
- час заряду: 3 години;
- вага: 5 кг.
Вартість:11 224 гривень.
Також є більш потужні, але дорожчі моделі, з якими ви можете ознайомитися на сайті Boseco.
Sanlarix – львівська компанія, що пропонує освітлювальні рішення у вигляді LED прожекторів на сонячних батареях, які не потрібно підключати до електромережі та оформляти жодні дозволи на їх встановлення.
З початку війни Sanlarix продали, за їхніми даними, найбільше зарядних станцій в Україні.
Львівська компанія Sanlarix
Сонячні портативні зарядні станції Sanlarix мають подвійну можливість живлення, вони працюють і від сонячної енергії, і від мережі.
Типова станція Sanlarix HOME з виходом 220V та в комплекті із сонячною батареєю 150W та 3-ма окремими світильниками може зарядити 20 телефонів, по 6 пристроїв одночасно.
Портативна зарядна станція Sanlarix HOME
Станція, що вартує 15 200 грн, може працювати вночі, бо сонячні панелі заряджають акумулятор за 3 години.
Надійні та прості зарядні станції Portable Power Station
Стартап пропонує використовувати їх як під час бойових дій, так і для електроживлення цивільних об’єктів і будинків простих українців у населених пунктах, де інфраструктура пошкоджена внаслідок обстрілу. На сайті зараз продається лише одна модель з мінімалістичним дизайном, яка працює безшумно, витримує будь-які удари та заряджається від сонячних батарей. Портативна зарядна станція для квартири підходить, але ціна «кусається».
Характеристики зарядки Модель C:
- ємність: 1 450 Вт/год;
- вага: 9,6 кг;
- розміри: 33х23х12см;
- роз’єми: прикурювач 12V; Jump Starter 12V (600A) ХТ90 (прямий вихід на батарею); USM 3.0 — 2; USB A (1,0 A) — 3; USB A (2,1 A) — 3 вхід для зарядки від сонячної панелі;
- час повного заряджання: 5 год.
Вартість: 28 000 гривень.
Також ми писали про 5 портативних зарядних станцій в бюджетному сегменті на випадок блекауту.
Крім того, розповідали про сім бюджетних моделей повербанків для ноутбуків та телефонів, з яким можна не хвилюватися, що опинитесь відірваними від зв’язку, новин та можливості знайти все необхідне за кілька кліків.