Працює без інтернету і не глушиться засобами РЕБ: студент з Києва створив унікальну систему навігації для БпЛА, — ФОТО
17-річний програміст та випускник ліцею «Наукова зміна» Дмитро Лапко розробив систему навігації, яка дозволяє БпЛА в автономному режимі орієнтуватися у міському просторі. Про він ексклюзивно розповів кореспондентам видання Вечірній Київ.
Вчителька Тетяна Василенко понад 30 років викладає інформатику у ліцеї «Наукова зміна». Багато її випускників ставали учасниками та переможцями численних змагань та конкурсів, проте найбільше вона пишається Дмитром Лапко.
Він двічі ставав лауреатом стипендії Президента України. А його наукова робота під назвою «Система навігації літального апарату в умовах урбаністичного ландшафту» перемогла на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідних робіт учнів-членів МАН України 2023-2024 навчального року.
Які особливості має нова система навігації для БпЛА?
Навчаючись в 11 класі, Дмитро проаналізував наявні методи навігації БпЛА та розробив принцип роботи власної системи. Вона працює автоматично та може «бачити» будівлі за допомогою картографічних даних з OpenStreetMap.
Новітня навігаційна система схожа на принцип роботи крилатих ракет Tomahawk і Storm Shadow. Вони дуже низько літають, сканують рельєф місцевості та огинають його:
«Наш дрон робить те саме. Але не за допомогою дорогих радарів, а простішої та доступнішої технології, а саме — лазерних далекомірів. Вони вимірюють відстані від будівель, а алгоритм обробляє отримані дані та порівнює їх із наявними картами»— пояснив Дмитро.
Актуальні, важливі та перевірені новини читайте в нашому Telegram-каналі «Головні новини Києва – 44.ua». Також не забувайте долучатись.
Головні переваги інновації для для ЗСУ
- такому безпілотнику не потрібен ні зв’язок з інтернетом, ні GPS-навігація, ні якість радіокоманди
- його неможливо заглушити засобами РЕБ, адже він одразу зрозуміє, де саме перебуває
- повітряний апарат з новітньої системою може швидко й облітати перепони й об’єкти інфраструктури
Наразі Дмитро розробив комп’ютерну симуляцію роботи такого безпілотника. Проте для подальшої реалізації нового проєкту йому потрібне фінансування.
Раніше ми писали про те, що Безперебійне освітлення на дорогах: під Києвом з’явились перші енергонезалежні світлофори, — ВІДЕО
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію