Gorozhanin.com.ua

Окупантам у Криму не поздоровиться. ЗСУ можуть вразити будь-який об’єкт на території півострова

15 декабря
23:00 2023

Кримський півострів має давню історію, яка тісно пов’язана з історією України та, на наш превеликий жаль, росії. Крим був частиною Київської Русі, а потім Османської імперії. У 1783 році півострів був приєднаний до російської імперії. Після розпаду російської імперії в 1917 році Крим став частиною Української Народної Республіки. Потім, у 1921 році, півострів знову був переданий до складу радянської росії, а з 1954 року став невід’ємною частиною Української РСР і України сьогодення. Крим наш і нічий більше.

Під час Другої світової війни німці окупували Крим і вважали «Рив’єрою Третього рейху». Позували у підштаниках на фоні Чорноморського узбережжя і насолоджувалися життям до 1944 року, поки їх не вигнали з півострова. Забувши історію та втративши останній розум, правнуки багатьох з тих, хто визволяв Крим у 1944, через 70 років знову прийшов до Криму, але вже у ролі окупанта, пише політолог Юрій Федоренко у своєму блозі на «Обозреватель».

У 1942 році нацистське керівництво висунуло ідею про заселення Криму німцями з Південного Тіролю (Італія) і перейменування його в Готенланд (у перекладі – «земля готів»). Вийшло невдало. Кремль початку наступного тисячоліття намагався перетворити Український Крим на «орколенд». Але і у нього нічого не виходить. Не вдається росіянам відпочивати у «на 100% безпечному» Криму. Воно й зрозуміло. Розумним зрозуміло, яких, нажаль, дуже мало серед «великої нації». Генетично дурні лізли на півострів цілими сім’ями, а потім з гусячим леметом тікали під вибухи українських ракет, які завдавали удари по військовим цілям окупантів.

До речи, пересічним «росіянцям» у Українському Криму нічого не загрожувало і, поки що, не загрожує. Але не через «потужний стовідсотковий захист неба силами ППО росії», а через те, що українці – не орки. Наші Захисники знищують лише військові об’єкти, не чіпаючи мирну інфраструктуру. Адже Крим повернеться до України, то навіщо руйнувати своє, рідне!

А окупантам у Криму дійсно непереливки. З 21.07.2022 року на окупованому півострові більш ніж 200 разів (тільки за оприлюдненими даними) лунали вибухи та злітали у повітря ворожі склади, казарми, штаби, літаки та кораблі. Ворожі.

Із середини серпня цього року було вражено цілі у Джанкої, Севастополі, Керчі, Чорноморському, Оленівці. ЗСУ «прощупали» організацію ППО Криму, навчилися обходити її і знищувати зенітні комплекси.

ЗСУ майже рік накопичували інформацію — де було знищено дрон, якими засобами. Відстежували час реагування, шукали найбільш вигідні коридори. Крім того, під час рейду на «вишки Бойка» було захоплено російський радар, це додатково засліпило російську оборону.

ЗСУ вдалося серйозно пошкодити або знищити щонайменше 2 зенітно-ракетні комплекси С-400 «Тріумф» у Криму. Це найсучасніший російський ЗРК великої дальності. 23 серпня було підірвано пускові установки С-400 у районі Оленівки на західному узбережжі Криму. У ніч на 14 вересня було уражено комплекс у районі Євпаторії. За даними «Української правди», спершу безпілотники вдарили по радарах, а потім 2 крилаті ракети «Нептун» знищили пускові установки «засліпленого» комплексу.

Ослаблення ППО дає змогу ЗСУ ефективніше бити і по інших цілях. У ніч на 13 вересня крилаті ракети Storm Shadow вдарили по судноремонтному заводу в Севастополі, серйозно пошкоджено/повністю знищено десантний корабель «Мінськ» і підводний човен «Ростов-на-Дону».

Все це – результат однієї складної операції з послаблення угруповання окупантів на кримському напрямку. Спочатку «пробили коридор» у засобах спостереження супротивника за надводною та повітряною обстановкою, ліквідували ключові об’єкти ППО (Тарханкут, Євпаторія, Оленівка, Фіолент). Після цього з’явилася можливість провести серію ударів на максимальне ослабленню противника. 25 вересня, внаслідок удару по штабу Чорноморського флоту РФ у Севастополі, загинули командувач флоту, адмірал Віктор Соколов, та ще 34 російські офіцери.

Вже зрозуміло, що наразі ЗСУ можуть вразити будь-який об’єкт на території півострова. Але не лише за допомоги ракет, БПЛА чи «морських малюків». ЗСУ в останні місяці регулярно здійснюють спецоперації в Криму, тому «бавовна» там стає дедалі серйознішою. Такі рейди на півострів є ключовим моментом у контрнаступі України, оскільки Крим — це військова база, яку росіяни вважають добре захищеною. А такі спецоперації змушують рф переміщувати сили — внаслідок чого виходить, що кожен окупант, який зараз охороняє Севастополь, його немає, наприклад, на Запорізькому напрямку. До того ж, українці, які живуть під російською окупацією, вже давно зорганізувалися у численні групи опору, такі як «Атеш», тому кількість диверсій, підпалів, отруєнь окупантів тільки зростає.

Туризм, екологія, сільське господарство, які ще 9 років тому були пріоритетами в Українському Криму, — все це тепер не цікаво російським окупантам. Розвивається в Криму тільки військово-промисловий комплекс… який ми вправно та методично знищуємо. Крим став таким собі «потопляємим авіаносцем» та шляхом втечі від путінського режиму для розумних росіян. Їх загальну кількість із зрозумілих причин визначити доволі важко, але, посилаючись на дані Держприкордонслужби, лише з 1 червня 2022 року до 31 січня 2023 року в Україну офіційно в’їхало понад 6 тисяч російських громадян, більшість з яких стали пліч-о-пліч з українцями боронити Україну у складі легіону «Свобода Росії», Російського добровольчого корпусу та полку «Кастуся Калиновського».

Вразливість та відсутність спокою окупантам у Криму допомагає українцям як на материковій частині, так і окупованому Криму не падати духом і зберігати віру в повернення Криму до складу України.

Крим обов’язково повернеться до рідного дому. Це лише справа часу. Тому що Крим — це не лише територія, це — люди, яких потрібно повернути з російської окупації до нормального вільного життя, яке абсолютно неможливе під ворожою п’ятою.

Tags
Share

Статьи по теме

Последние новости

Последствия удара дронов по Алексинскому химическому комбинату 9 ноября 2024 | Новости Украины

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.