На Марш рівності у Києві вийшли близько п’яти тисяч людей
У Києві розпочався Марш рівності-2021 за права людини для ЛГБТІ+ спільноти.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, участь у марші беруть близько п’яти тисяч людей.
Головна тематика цьогорічного КиївПрайду – безпека. Серед вимог Маршу рівності-2021, зокрема: ухвалити на осінній сесії парламенту урядовий законопроєкт № 5488, яким передбачено внесення змін до національного законодавства щодо боротьби з дискримінацією та впорядкування відповідальності за злочини, мотивовані гомофобією, трансфобією та іншими формами нетерпимості; офіційно визнати в Україні у найближчій перспективі цивільні партнерства між людьми однієї документальної статі; підвищити в системі охорони здоров’я увагу до епідемічного благополуччя спільнот ЛГБТІ+. Загалом організатори сформували вісім вимог до керівництва країни.
Марш рівності на підтримку прав ЛГБТ / Фото: Павло Багмут, Укрінформ
Учасники маршу рухаються у складі колон від метро «Золоті ворота» до парку площі Льва Толстого. Вони несуть транспаранти з написами «Пліч-о-пліч на захист рівноправ’я», «За право бути собою», «Гендер, як одяг — хочу ношу, хочу знімаю» та інші. Під час маршу скандують: «Наша традиція — це свобода» та «Українська нація, геть дискримінацію!».
У центрі Києва перекрито рух автотранспорту та чергують посилені загони правоохоронців.
Поліція перекрили вулиці у центрі Києва / Фото: Олена Худякова, Укрінформ
Пресменджер КиївПрайду Оксана Солонська в коментарі Укрінформу розповіла, що щорічні Марші рівності завжди проходять під охороною поліції. «Попередні марші проходили мирно, сподіваємось цей теж», — зазначила вона.
При цьому в парку Шевченка відбувається акція противників маршу.
«Противники Маршу рівності» / Фото: Олена Худякова, Укрінформ
Мітинг проти ЛГБТ-маршу / Фото: Олена Худякова, Укрінформ
Як повідомляв Укрінформ, законопроєкт №5488 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації» було зареєстровано у Верховній Раді 13 травня. Ініціатор законопроєкту — Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Наразі документ перебуває на розгляді у профільному комітеті.