На Київщині виявили братську могилу часів Другої світової війни, — ФОТО
В Ірпені, в районі Романівки, під час будівництва мосту виявили братську могилу часів Другої світової війни.
Про це на своїй сторінці в соціальній мережі повідомив виконавчий директор благодійної організації «Відродження громад» та депутат Ірпінської міської ради Тарас В’язовченко, та опублікував відповідні фото.
“Поховання 1943 року. Можливо колись будуть встановлені імена загиблих в другій світовій війні”, — йдеться в повідомленні.
Долучайтесь до нашого Telegram-каналу «Головні новини Києва – 44.ua». Не забувайте підписуватись та читайте новини, щоб завжди бути в курсі всіх подій.
В коментарях користувачі Мережі поділилися своїми думками: “Кістки хаотично скинуті в неглибокі ями, порушено анатомічність скелетів. Ще під питанням що то за люди, чому їхні могили перекрили дорогою, питання. Треба досліджувати”, “Так, ще старі мешканці Романівки розказували, що скидали туди, а потім памʼятник поставили”, “Напевне щось незаконне будувати хотіли під шум війни, а тут таке”.
В Ірпінській міській раді повідомили, що останки воїнів з братської могили буде перепоховано.
«На місці уже працюють фахівці, тому знайдені останки наших воїнів будуть належним чином ексгумовані та перепоховані на спеціальному місці Ірпінського кладовища. Важливо зберегти пам’ять про страшні події минулого і сьогодення», — зазначив Ірпінський міський голова Олександр Маркушин і додав, що рішення будувати новий міст — вимушене, бо попередній був підірваний під час повномасштабного вторгнення росії на територію України.
На території пам’ятки також знаходяться й інші поховання.
«Перше поховання налічує орієнтовно близько шести осіб, ймовірно, воно було підхоронено уже після встановлення Пам’ятника радянським воїнам. Також є контури іншого поховання, яка кількість осіб у цьому місці — поки не відомо, бо треба рухатися далі. Але для подальшої дослідницької роботи нам необхідно належним чином зафіксувати виявлені останки та отримати Дозвіл на ексгумацію та перепоховання від Державної Міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій», — розповів керівник Спеціалізованого підприємства «Пам’ять і слава» Родіон Гамзаєв.