КМДА матеріально підтримує всіх медиків вторинної та третинної ланки — Гінзбург
Київська міська адміністрація матеріально підтримує всіх працівників системи охорони здоров’я вторинної та третинної ланки.
Про хід реформи системи охорони здоров’я у столиці в інтерв’ю Укрінформу розповіла керівник Київського департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.
«Мабуть, Київ — єдине місто в Україні, яке фінансово підтримує всіх медичних працівників. Тобто, йдеться про безповоротну фінансову допомогу, це близько півтора мільярда гривень, виділених з місцевого бюджету. Де б лікар не працював, він отримує (доплати — ред.) п’ять тисяч гривень, медична сестра – чотири, молодша медична сестра – дві тисячі гривень», — зазначила Гінзбург.
На її думку, вузькоспеціалізовані заклади в Україні фінансово неспроможні. «Як таких в інших країнах їх не існує. Мова йде про шкірно-венерологічні, фтизіатричні та психіатричні заклади. Вони мають бути у складі багатопрофільних лікарень і забезпечувати по всіх напрямках допомогу. І тому ці лікарні перебувають у процесі реорганізації. Лише той пацієнт повинен перебувати в стаціонарному закладі, який виділяє бактерії, всі інші повинні лікуватися амбулаторно», – підкреслила керівник столичного департаменту здоров’я.
Вона уточнила, що з кожним роком кількість таких хворих зменшується, а заклади залишалися в кількості, розрахованій на тисячі пацієнтів.
«Але ми на правильному шляху, тому що показники смертності від туберкульозу, СНІДу були зменшені за показниками 2020 року і за підсумками цього кварталу. Тобто, якщо ми констатуємо, що офіційна статистика за чотири місяці цього року демонструє зростання смертності від коронавірусу, то смертність від туберкульозу і СНІДу продовжує знижуватися», — резюмувала Гінзбург.