«Драконівські тарифи»: у Києві профспілки виступають проти підвищення цін на проїзд
У Київській міській організації Профспілки працівників освіти і науки України виступають проти підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті столиці.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це на пресконференції заявив голова цього осередку профспілки Олександр Яцунь.
«З тієї інформації, яку ми маємо, що з 1 липня тарифи на проїзд будуть підвищені з 8 гривень до 21-25 гривень. Відповідно, 21 гривня — це в метрополітені проїзд зросте, і 25 грн — в наземному громадському транспорті. Ми зробили елементарні обрахування, скільки це обійдеться для молодого вихователя чи викладача, у якого заробітна плата 7-7,5 тис. гривень. І при такому обрахуванні ми дійшли висновку, що третину свої заробітної плати людина освітянської праці буде витрачати на ці «драконівські тарифи», і це неприпустимо», — зазначив Яцунь.
Профспілки Києва вимагають зустрічі з місцевою владою та проведення громадського обговорення щодо підвищення вартості проїзду у столичному комунальному транспорті.
«Профспілка освітян міста Києва вважає, що такі непрості, складні і дуже важливі для кожної київської родини питання потрібно виносити на загальноміський референдум, щоб там брали участь і освітяни, і представники інших галузей. Наша позиція наступна — спочатку збільшення заробітних плат, надбавок, доплат, а потім ми колективно розглянемо питання щодо зростання тарифів», — наголосив він.
За його словами, 15 червня о 14.00 профспілки планують провести акцію протесту під стінами Київської міської ради щодо незгоди з підняттям тарифів на проїзд у громадському транспорті Києва.
У свою чергу голова Київської міської ради профспілок Валентин Мельник підкреслив, що запропонований розмір тарифів є непомірним для киян.
«Треба реально дивитися на речі і розуміти, що на сьогоднішній день кияни не в змозі будуть такі тарифи сплачувати за міський транспорт. Тому ми висловлюємо надію, що міська влада все ж таки вийде на діалог і почнуться консультації», — зауважив він.
Голова Ради Київської міської Профспілки працівників охорони здоров’я Сергій Кубанський заявив, що тема підвищення тарифів викликає занепокоєння у трудових колективах закладів охорони здоров’я.
«Профспілка закликає міську владу не ініціювати питання щодо можливого підвищення тарифів на проїзд в міському транспорті та знайти інші дієві шляхи підтримки комунальних підприємств, не перекладаючи всі фінансові проблеми на плечі киян, зокрема медиків», — наголосив Кубанський.
Як повідомляв Укрінформ, Київпастранс і метро просять столичну владу виділити їм кошти або підняти ціну на проїзд. За розрахунками Київського метрополітену, у 2021 році економічно обґрунтований тариф на перевезення пасажирів у метро становить 21,05 грн. Нинішній тариф, який становить 8 грн, не переглядався з 2018 року.
У Київпастрансі заявили, що економічно обґрунтовані тарифи на 2021 рік такі: 25,18 грн — на проїзд наземними видами транспорту (трамвай, тролейбус, автобус) та 78,90 грн — на проїзд міською електричкою.
У Київській міській державній адміністрації заявили, що рішення про остаточну вартість проїзду в громадському транспорті Києва ухвалюється розпорядженням КМДА після проходження відповідних процедур та розрахунків.
Київрада звернулася до уряду та парламенту щодо компенсації виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян з державного бюджету з метою недопущення підняття тарифів на проїзд у громадському транспорті.
Київський міський голова Віталій Кличко заявив, що міська влада не планує підвищувати вартість проїзду у комунальному громадському транспорті до 20-25 гривень. Кличко наголосив, що без економічного обґрунтування місто не буде піднімати тариф.
Раніше міський голова столиці заявив, що собівартість проїзду в громадському транспорті Києва становить 15 грн.