Держекоінспекція з восьмої спроби розпочала перевірку Київводоканалу
Державна екологічна інспекція України проводить позапланову перевірку «Київводоканалу».
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Держекоінспекції.
Голова Держекоінспекції Андрій Мальований заявив, що підприємство входить до переліку 507 водокористувачів по всій Україні, де будуть здійснені заходи контролю відповідно до указу Президента, яким введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про водну безпеку.
Згідно з указом, на Держекоінспекцію покладене завдання посилення екологічного контролю за водокористувачами.
«Підприємство є лідером у переліку найбільших забруднювачів водних ресурсів. Щороку воно скидає до Дніпра майже 300 мільйонів кубометрів зворотних вод, великий обсяг яких містить високі концентрації забруднюючих речовин», — зазначив Мальований.
Він також додав, що протягом останніх 3 років підприємство 7 разів не допускало інспекторів до проведення перевірки. І минулого тижня Держекоінспекція змогла розпочати позаплановий захід контролю.
«Один з найбільш проблемних об’єктів Києва та «Київводоканалу» — Бортницька станція аерації, де сьогодні інспектори здійснили другий в рамках перевірки відбір проб. Станція залишається єдиною очисною спорудою для стічних вод столиці, а також Вишгорода, Ірпеня, Вишневого та інших населених пунктів Київщини, проте її обладнання зношене на 80%», — заявив Мальований.
Він наголосив, що за результатами перевірки будуть вживатись максимально суворі заходи. Так, у разі масштабного забруднення води Держекоінспекція звертатиметься до суду із позовами щодо обмеження чи зупинення діяльності суб’єктів господарювання аж до припинення ними такого порушення.
Мальований підсумував, що внаслідок ненормативної роботи очисних споруд підприємств, скидів забруднених вод та застарілих потужностей сьогодні Дніпро знаходиться у катастрофічному стані. Згідно з аудитом, проведеним Рахунковою палатою, у басейні річки виявлено понад 160 забруднюючих речовин, в тому числі — важкі метали та ртуть. Десятки мілин вже вкривають київську частину Дніпра, і з кожним роком ситуація погіршується.
За його словами, аналогічна ситуація і з іншими річками. В Інгульці, який постачає питну воду для сотень тисяч жителів Кривбасу, рівень води вищий за норму в 3 рази. А річка Тиса на Закарпатті страждає від сміттєвих заторів.
Як повідомляв Укрінформ, 13 серпня Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 липня 2021 року щодо водних ресурсів України.