Gorozhanin.com.ua

Червоне небо на Київщині та «НЛО» в інших регіонах: що відбувалось в атмосфері вчора ввечері, — ФОТО, ВІДЕО

04 мая
22:12 2024

Пізно ввечері вчора, 2 травня, у деяких областях України, зокрема в Київській, спостерігали північне сяйво.

Північне сяйво — оптичне явище сяйва окремих ділянок нічного неба. Виникає у верхніх шарах атмосфери Землі під впливом потоків заряджених частинок, які магнітне поле планети спрямовує до полюсів.

Чому північне (або полярне) сяйво спостерігають в Україні?

Ще в листопаді минулого року, коли воно виникало у Чернігівській, Харківській, Одеській областях, науковці пояснювали: потрібний збіг кількох факторів.

«Треба мати небо безхмарне. Явище спостерігається на горизонті. При таких магнітних бурях для України — це більш-менш звичайна річ… До сяйва призводить інжекція коронарних сонячних мас. Сьогодні все так склалось, що у нас листопад — це місяць досить темний, ніч у нас довга, магнітна буря», — розповів завідувач відділу радіофізики та геокосмосу Радіоастрономічного інституту НАН Андрій Залізовський виданню Suspilne.

Отже, щоб побачити це, потрібно знаходитись у північній півкулі Землі, мати ясне небо над головою і мати справу з геомагнітною бурею. Вчора саме розпочалась третя за потужністю геомагнітна буря цього року.

Telegram-канали зафіксували це дивовижне явище.

Науковці пояснили, чому північне сяйво видно в Україні, фото: Telegram-канал "Труха. Київ"

Науковці пояснили, чому північне сяйво видно в Україні, фото: Telegram-канал «Труха. Київ»

За низьким чи середнім рівнем сонячної активності спостерігати явище північного сяйва в Україні можна приблизно раз на рік.

«З 2017 року магнітних бурь, які потенційно могли призвести до того, щоб ми бачили сяйво, було близько п’яти. Якщо все складається, приблизно раз на рік. У найближчі два-три роки є ймовірність, що явище буде частіше, тому що зараз ми близько до максимуму сонячної активності», — пояснював Залізовський.

В інших областях вчора ввечері небо не було червоним, зате в ньому можна було побачити дивний округлий об’єкт, що нагадує позначення гривні. Об’єкт сяяв і заповнював сайвом все навколо.

Спокійно, це не НЛО. Це другий ступінь носія ракети SpaceX — Falcon 9. «Фалькон» запустив два супутники WorldView Legion.

Запуск Falcon 9, скріншот: SpaceNews

Запуск Falcon 9, скріншот: SpaceNews

WorldView Legion мають високу роздільну здатність та потужні камери. Вони можуть робити знімки малих об’єктів на поверхні планети. А отже, можуть покращити мапи, якими користується світова наука — і користуємось ми.

Ці супутники приєднаються до чотирьох супутників проєкту Maxar, що вже знаходяться на орбіті Землі.

Нагадаємо, вечері 21 квітня кияни в різних районах столиці бачили загадкову заграву зі спалахами у нічному небі.

Досі не підписані на наш Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua»? Скоріше долучайтесь, щоб завжди бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.

Статьи по теме

Последние новости

Украина разрабатывает собственные КАБы и работает над оружием против бомб РФ – Генштаб | Новости Украины

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.