Gorozhanin.com.ua

Без олів’є та котлет: як харчуватись, обирати продукти й не купувати прострочку через блекаут

23 декабря
09:12 2022

Аби залишатися сильними та незламними, українцям треба збалансовано харчуватися. Це можна зробити навіть у критичній ситуації.

Журналісти 44. ua зібрали інформацію та розкажуть, якими продуктами краще запастися, аби пережити довготривале відключення світла, а також як не придбати прострочку.

Найперше, чим варто запастися — це поживні продукти довгого зберігання. Їх можна взяти з собою укриття, головне, аби вони швидко готувались й не потребували багато води для приготування. Це можуть бути:

  • сублімовані продукти (каші, супи, локшина);
  • консерви м’ясні, рибні, овочеві;
  • хлібці та печиво;
  • горішки;
  • шоколад;
  • сухофрукти.

Водночас, до консерв домашнього виробництва треба ставитися з більшою уважністю і за можливості відмовитись від них, бо вони можуть стати джерелом захворювання ботулізму.

Без олів’є та котлет: як харчуватись, обирати продукти й не купувати прострочку через блекаут, фото-1

Забудьте про котлет та олів’є

Під час тривалих відключень світла необхідно слідкувати за тим, щоб їжа була безпечною і не спровокувала гострих кишкових захворювань. Температура в холодильнику повинна становити +4 — +8 градусів. Навіть після вимкнення електрики, продукти можна зберігати в холодильнику, адже ще кілька годин після відключення він зберігатиме холод. Але не відкривайте дверцята холодильника надто часто. При мінусовій погоді, продукти можна винести на балкон або ж на вулицю.

Якщо немає змоги зберігати продукти в холодильнику при відповідній температурі, їх термін зберігання варто зменшити.

Без олів’є та котлет: як харчуватись, обирати продукти й не купувати прострочку через блекаут, фото-2

А от від таких страв, як олів’є, котлети, м’ясні та рибні консерви, під час блекауту краще відмовитись, рекомендують лікарі. Адже в подрібненому фаші добре розвиваються мікроорганізми і можуть викликати харчове отруєння. Натомість фахівці радять віддати перевагу свіжим або квашеним овочам.

Якщо є бажання приготувати страви з сирого м’яса чи сиру, то краще змінити технологію. М’ясо ліпше відварювати або тушити в духовці. Замість сирної запіканки зробіть сирники, а після обжарки додатково поставте їх в духовку. Загалом, краще відмовитися від ідеї готувати їжу про запас під час блекауту і не вживати продукти, які швидко псуються. Адже перевірити, чи з ними все гаразд — буде не так вже й просто.

Без олів’є та котлет: як харчуватись, обирати продукти й не купувати прострочку через блекаут, фото-3

Які продукти псуються в першу чергу і на що можна замінити

  • Охолоджене м’ясо. Під час тривалих відключень світла краще віддавати перевагу замороженому м’ясу, звісно, якщо воно не встигло зіпсуватися
  • Готова їжа. Небажане її зберігання без холодильника понад 2 години
  • Варені ковбасні вироби (сосиски, сардельки, варена ковбаса). Як альтернативу обирайте копчену ковбасу або сиров’ялену, запаковані у вакуумі
  • Ваговий кисломолочний сир. Надавайте перевагу сиру у вакуумній упаковці
  • «Молочка». Замість молока в пляшках з коротким терміном зберігання обирайте молоко в «тетрапаках», яке може зберігатися без холодильника
  • Риба і рибні продукти
  • Кондитерські вироби (тістечка, торти, муси). Натомість оберіть цукерки, батончики, печиво, які не потребують особливих умов для зберігання

Яким стравам віддати перевагу, щоб харчування було збалансованим

Навіть не маючи змоги готувати улюблені страви, наше харчування має бути збалансованим. Обов’язково в раціоні повинні бути білки, жири і вуглеводи. Зокрема — овочі та фрукти. Наприклад, коренеплоди (морква, буряк, селера, петрушка). Їх можна вживати, не обробляючи термічно. Це головне джерело вітамінів.білки — це риба, курка, квасоля, і цільнозернові продукти — каші з ячменю,пшениці, вівсянка, гречка, рис, а також макарони з твердих сортів пшениці і інші продукти. Найкраще віддати перевагу злакам, оскільки вони більш поживні. Або ж салатам, які не потребують теплової обробки. Пам’ятаємо, що в раціоні завжди повинні бути білки, жири та вуглеводи — три важливі компоненти, які дозволять нам залишатися сильними і з ясним розумом.

Не забудьте зробити запаси води

Найкращий варіант — це бутильована вода промислового виробництва. Якщо не буде змоги зробити запаси, то перед вживання води з-під крану її необхідно прокип’ятити. Адже після перебоїв з водопостачанням вода може бути забруднена.

Без олів’є та котлет: як харчуватись, обирати продукти й не купувати прострочку через блекаут, фото-4

Як не придбати зіпсовану їжу, яка зберігалася в неналежних умовах?

Зараз, коли ситуація з енергетикою у Києві все ще залишається критичною, містяни особливо ризикують придбати зіпсовані продукти в магазинах та супермаркетах.

В Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки дали кілька важливих порад:

  • в першу чергу, необхідно перевіряти адресу магазина в графіку вимкнень світла. Найкращий варіант – магазин, розміщений на одній лінії з об’єктом критичної інфраструктури (там вимкнень або не буває, або вони відбуваються рідше, ніж на інших лініях). Якщо поруч немає магазинів, у яких не вимикають світло, знайдіть той, де власники встановили генератор.
  • купувати перш за все ті харчові продукти, які виготовлені нещодавно і якнайменше зберігались у магазині.
  • намагатися купувати харчові продукти в закладах, де більша кількість покупців, а відповідно, і графіки поставок частіші.
  • звертати увагу на завантаженість холодильників харчовими продуктами. Перевантажене холодильне обладнання не здатне тривалий час після знеструмлення утримувати температуру.
  • завжди звертати увагу на дату пакування, кінцеву дату для вживання й умови зберігання.
  • уникайте продуктів «за півціни», у яких уже минає термін придатності. У сучасних реаліях ризик, що продукт уже зіпсувався, вищий.

Раніше ми розповідали, як зробити обігрівач своїми руками й зігрітися без газу та електрики

44.ua у Телеграмі: термінові, актуальні, превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час

Статьи по теме

Последние новости

Мобілізація в Україні з 1 грудня: що зміниться?

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.