Без бар’єрів: Київ готується до масштабних змін для доступності у 2025 році
У 2025 році Київ активно працюватиме над створенням безбар’єрного середовища для всіх мешканців та гостей міста. КМДА анонсувала ряд змін, які покращать доступність у громадському транспорті, культурних закладах, на вулицях та в освіті.
Ось головні нововведення, які очікують киян.
Доступність метро та вулиць
Цього року 10 станцій київського метро стануть безбар’єрними. Зокрема, планується встановлення тактильних направляючих, попереджувальних смуг, розширення турнікетів і дверей, а також аудіоінформування для осіб із вадами зору. Крім того, на 70 світлофорах буде додано звукове супроводження, а також оновлено 9 світлофорних об’єктів з урахуванням інклюзивних стандартів. У підземних переходах з’являться дублюючі наземні переходи, а бордюрний камінь буде понижено до рівня тротуару.
Інклюзивні заклади культури
Заклади культури столиці також стануть доступнішими для всіх. У бібліотеках, музеях і театрах будуть встановлені пандуси, створені аудіогіди та матеріали шрифтом Брайля, організовані адаптовані майстер-класи та проведені інклюзивні вистави. Київський театр оперети запустить мобільні додатки для людей із вадами зору та слуху і продовжить вистави з аудіодескрипцією.
Освіта для дітей з особливими потребами
В рамках програми «Турбота. Назустріч киянам» буде запроваджено супровід під час інклюзивного навчання для дітей з порушеннями здоров’я. Це включає допомогу в пересуванні, орієнтації, комунікації та самообслуговуванні. У 2025 році програму розширять до 66 дітей, із подальшими планами на збільшення.
Екологія та відпочинок
Планується модернізація парків і зон відпочинку. У «Парку культури та відпочинку Партизанська слава» з’являться нові пандуси та арттерапевтичні майстер-класи. Київський зоопарк також реконструює пандуси і туалети, а також запровадить екскурсії для осіб із інвалідністю.
Фільми та театри для всіх
Заплановано збільшення кількості фільмів з тифлокоментарями та субтитруванням. Театри Києва модернізують вебсайти для людей із порушеннями зору та слуху, а в приміщеннях створять спеціальні місця для глядачів на інвалідних візках.
Зміни, заплановані на 2025 рік, зроблять Київ доступнішим і комфортнішим для всіх, незалежно від їхніх фізичних можливостей. Це покращить життя маломобільних громадян і сприятиме соціальній єдності міста.
Ми маємо Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua» – джерело важливих, актуальних та перевірених новин Києва, столичного регіону та України. Долучайтесь.