Зупинка кровотечі на робочому місці: новий етап у навчанні з охорони праці — ФОТО
Харківський центр профтехосвіти Державної служби зайнятості почала співпрацювати з Центром готовності цивільних. Харків.
Знання про зупинку кровотеч стало обов`язковим. Тепер цю навичку включили обовʼязкову програму для навчання з охорони праці. Про це повідомляє координатор у Центр готовності цивільних. Харків Наталія Коваленко.
Критичні кровотечі можуть трапитись будь де і будь коли — чи то бути спричинені ворожою атакою, нещасним випадком на виробництві чи ДТП, або побутовою травмою — пише вона.
Центр готовності цивільних — це тренінги для цивільного населення для здобуття військових і безпекових навичок від Благодійного фонду Сергія Притули. Вони провели вже понад 3 963 тренінги, які відвідали близько 68 346 учасників по всій Україні.
В наш час, коли ворог постійно обстрілює нас, навичка зупинки кровотечі собі, або іншій людині є важливим знанням. Є багато тренінгів та курсів, які організовують волонтери, військові та державні програми, що навчають людей надавати необхідну медичну допомогу. Ці навички можуть врятувати життя або значно зменшити тяжкість травм до прибуття професійних медичних працівників. У разі нещасного випадку, травми чи іншої екстреної ситуації швидке надання першої допомоги може стати вирішальним фактором, який впливатиме на подальший результат.
По всій Україні люди проходять курси з домедичної допомоги і є випадки, коли в той же день приходиться їх використовувати.
Нещодавно Міноборона затвердила стандарт домедичної допомоги, за яким всі військові навчатимуться її надавати за єдиним протоколом. «MARCH PAWS» — протокол надання першої медичної допомоги в умовах екстремальних ситуацій, таких як військові дії, катастрофи чи інші надзвичайні обставини. Цей метод дозволяє швидко і ефективно діяти при наданні допомоги, зокрема, в умовах обмеженого часу та ресурсів.
MARCH PAWS розшифровується наступним чином:
-
- M — Massive Hemorrhage (масивна кровотеча): Зупинка великих кровотеч, що є одним із перших і найважливіших кроків у наданні допомоги.
- A — Airway (прохідність дихальних шляхів): Перевірка прохідності дихальних шляхів і забезпечення їх відкриття для нормального дихання.
- R — Respiration (дихання): Оцінка дихання, включаючи перевірку дихальних рухів та, за необхідності, проведення штучного дихання.
- C — Circulation (кровообіг): Оцінка стану кровообігу, перевірка пульсу і, при потребі, проведення заходів для нормалізації кровообігу, таких як масаж серця.
- H — Head/Heat (голова/тепло): Оцінка стану голови і шийки, а також надання термічної підтримки, щоб запобігти переохолодженню чи перегріву.
- P — Pain management (управління болем): Зменшення болю постраждалому.
- A — Antibiotics (антибіотики): Прийом антибіотиків для запобігання інфекціям.
- W — Wounds (рани): Оцінка та обробка ран, а також накладання перев’язок.
- S — Splinting (шини): Накладання шин на переломи або травмовані кінцівки для зниження рухливості та запобігання подальших ушкоджень.
Нагадуємо, що за два дні медики «швидкої» реанімували двох жінок
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію