Gorozhanin.com.ua

Закон про дрова: що не так і як допомагають із твердим паливом мешканцям Харківщини

06 ноября
17:39 2024

Чутки про «закон про дрова» сколихнув мешканців громад. Але поки ініціятива нардепів не набула чинності.

«Закон про дрова» – так називають ухвалений Верховною Радою 10 жовтня документ. Його мета — посилити відповідальність за незаконну вирубку дерев і за оборудки з деревиною. Але в документі з’явилася стаття, що напряму стосується пересічних людей, які запасаються дровами на зиму. Цей проєкт викликав хвилю критики та мемів у соцмережах. Моніка Белуччі та Буратіно стали героями дров’яної теми.

Закон про дрова: що не так і як допомагають із твердим паливом мешканцям Харківщини, фото-1
Закон про дрова: що не так і як допомагають із твердим паливом мешканцям Харківщини, фото-2

У законі насамперед йдеться про збереження деревини. Але увага пересічних українців зосередилась на штрафах за зберігання: якщо вартість твердого палива оцінюється у понад 30 тис. гривень, то штраф може бути від 34 тис. до 51 тис. гривень або обмеження волі до трьох років.

Закон про дрова: що не так і як допомагають із твердим паливом мешканцям Харківщини, фото-3

Якщо вартість деревини становитиме понад 90 тис. гривень, то штраф — від 170 тис. до 425 тис. гривень або позбавлення волі від 5 до 7 років.

Закон про дрова: що не так і як допомагають із твердим паливом мешканцям Харківщини, фото-4

Власники дров повинні мати документи про те, де і як вони їх придбали – квитанції, чеки, накладні тощо. І саме їх відсутність може стати підставою для штрафу чи більш серйозного покарання, — передбачав закон.

Ці можливі нововведення спричинили обурення, насамперед селян, які заготовляють деревину на зиму. Особливо у тих районах, які досі не охоплені централізованим газопостачанням. 

«Проголосований Верховною Радою законопроєкт дозволяє українцям зберігати 30 куб м соснових дров або 15 куб м дубових», —  повідомила партія «Слуга народу» з посиланням на одного з авторів законопроєкту №9665 Максима Павлюка. Причому, він зауважив, що суто технічно ця норма запрацює не раніше, як із початку підготовки до наступного опалювального сезону.

Тим часом, прикордонні громади, зокрема Харківщини, мають отримувати грошові виплати на опалення. Про це звітує Мінреінтеграції. Йдеться про населені пункти у межах 10-кілометрової зони від державного кордону з рф. Допомога надається як у вигляді грошової виплати, так і твердим паливом – вугілля, дрова, пелети. Розмір виплати на одне домогосподарство – 21 000 гривень.

За словами голови Золочівської громади Віктора Коваленка, від початку повномасштабного вторгнення постачанням твердого палива  для місцевих мешкнців опікуються благодійники: Червоний Хрест, Карітас, ЮНІСЕФ, «Мирне небо» . 2022 року допомогу від них отримали 600 домогосподарств, 2023 — 1300, а цьогоріч вже 4164 власників осель скористалися цією підтримкою.

Йдеться про соціально незахищені категорії, демобілізованих, сім’ї з дітьми — лише останніх 1890 господарств. Людям пропонували отримати або гроші, або саме тверде паливо.  Люди виїжджають, повертаються, знов покидають рідні місця. Наразі у громаді, яка потерпає від активних  обстрілів росіян, проживає близько 21 тисячі людей. 

Тим часом ВВС Україна повідомляє, що Володимир Зеленський не підпише «закон про дрова». Про це розповів радник президента України Дмитро Литвин. «Президент не буде підписувати цей закон», — заявив він і пояснив, що з технічних причин час на вето минув.

Статьи по теме

Последние новости

Победа Трампа на выборах – Байден и Харрис готовятся позвонить | Новости Украины

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.