Втрати окупантів за тиждень: уражені військові об’єкти та нафтобази, — ВІДЕО
Цього тижня Сили оборони продовжували виконувати свою роботу із знищення нафтобаз та військових об’єктів росіян.
Супутникове обладнання та локомотив
У ГУР МО повідомили про виявлену в районі н.п. тьоткіно на росії ворожу позицію із важливим супутниковим обладнанням.
За допомогою FPV-дронів знищено російські пристрої для користування можливостями супутників “ямал-401”, “ямал-402” та “ямал-300K”, які працюють у Ка-діапазоні частот.
По укриттю з особовим складом ворожого розрахунку також завдано вогневого ураження.
18 січня у трамвайному депо “руч’ї” у санкт-пєтєрбурзі знищено локомотив 3M62У, який використовувався у забезпеченні логістики російської окупаційної армії.
Вогонь знищив усю систему управління. Локомотив, який тягав залізницею російську зброю, боєприпаси та військову техніку, відновленню не підлягає.
Удари по нафтобазам
У ніч на 21 січня, вдруге за тиждень безпілотники Сил спеціальних операцій Збройних Сил України вдарили по нафтобазі «Ліскінська» у Воронезькій області рф, повідомили у Генштабі.
В результаті удару, що завдано у взаємодії з іншими складовими Сил оборони України, палають резервуари з пально-мастильними матеріалами, якими окупанти забезпечують російські війська. Підприємство належить одній з найбільших російській державних корпорацій «роснєфть».
Окрім того, Сили оборони, зокрема Сили безпілотних систем та Сили спецоперацій ЗСУ, уразили інфраструктуру АО “Смоленський авіаційний завод” у Смоленській області рф, де модернізуються та виробляються бойові літаки. Зафіксовано вибухи на території авіазаводу.
Продовжується ураження пунктів управління російської окупаційної армії. Зокрема, завдано удару по командному пункту 29 загальновійськової армії рф у тимчасово окупованій Волновасі на Донеччині.
У ніч на 24 січня 2025 року уразили об’єкти, які задіяні у забезпеченні російської окупаційної армії. В результаті ударів виникли пожежі на виробничих потужностях “Рязанської нафтопереробної компанії” та на нафтоперекачувальній станції “Рязань”.
Також, уражено завод мікроелектроніки «Кремній Ел» у Брянську. Це одне з ключових підприємств мікроелектронної промисловості росії. Завод виробляє широкий асортимент мікросхем і компонентів, які використовуються у стратегічно важливих системах озброєння. Зокрема, в ракетних комплексах «Тополь-М», «Булава», зенітних ракетних системах С-300 та С-400, а також у бортовій електроніці бойових літаків.
У неділю, 26 січня, Генштаб повідомив про повторне ураження об’єктів “Рязанської нафтопереробної компанії”. Зафіксовано вибухи та пожежу в районі цілі. Рязанський нафтопереробний завод входить в четвірку найбільших НПЗ російської федерації. Підприємство, зокрема, виробляє дизельне пальне та реактивне паливо ТС-1.
Окрім того, нещодавно, ракетні війська уразили передовий пункт управління (оперативна група Тихоокеанського флоту) у районі населеного пункту Корєнєво Курської області рф.
Військові аналітики зауважують, що найбільша кількість російських НПЗ була «демілітаризована» у період зими-весни 2024 року. Після цього фокус ударів змістився на нафтосховища. Про це в Telegram заявив військовий оглядач Ігаль Левін. Він поділився статистичними даними британського OSINT-дослідника Даніеля, які свідчать про суттєві втрати РФ у сфері нафтопереробки. На графіку червоним вказано удари по нафтосховищах, синім – по нафтопереробних заводах.
Статистика підтверджує, що найбільша кампанія ударів по НПЗ припала на зиму та весну 2024 року. Після цього періоду простежується систематичне нарощування ударів по нафтосховищах.
Нагадаємо, втрати окупантів за тиждень: у росії палають нафтобази