Українське кіно: що подивитись, — БРАМА
Українсько-американський художній фільм 2017 року режисера Володимира Тихого.
Сюжет фільму базований на культовій п’єсі Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів». Світова прем’єра фільму відбулася 28 листопада 2017 року на Талліннському кінофестивалі «Темні ночі». Фільм вийшов у широкий український прокат 26 липня 2018 року.
В ролях знялись Ірма Вітовська, Віталіна Біблів, Ярослав Федорчук, Дмитро Ярошенко, Дмитро Тубольцев.
Стрічка розповідає про сім’ю, що мешкає у Чорнобильській зоні відчуження. Головує у ній баба Пріся, яка товаришує з русалками. З нею живуть хворобливий онук Вовчик і донька Слава, яку покинув чоловік. Одного дня баба Пріся отримує містичне попередження про особисту катастрофу, що станеться найближчим часом, і якій треба запобігти.
Одні визначають «Браму» «фільмом жахів», інші — мистичним трилером, треті — соціальною драмою. Сама тема життя у Чорнобильській зоні дає для цього підстави. Фільм неоднозначний, кожен його розуміє по-своєму, а хтось і зовсім не розуміє, тим більше його варто подивитися для відкриття нових сенсів.
Один з критиків фільму Ігор Грабович відзначив, що містична Зона — це «своєрідне втілення метафізичної Вічної України, завжди пригнобленої чужинцями, проте цілком здатної дати відсіч своїм ворогам».
Нагадаємо, українське кіно: що подивитись, — БОЖЕВІЛЬНІ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію