Gorozhanin.com.ua

Українська борчиня отримала срібло, а харківські синхроністки стали п’ятими на Олімпіаді

11 августа
18:20 2024

У жіночій боротьби (вага до 62 кг)Ірина Коляденко виборола срібну нагороду, поступившись у фіналі японці Сакурі Мотокі (1:12).

На шляху до фіналу бронзова призерка Ігор-2020 пройшла справжнє випробування, здолавши трьох чемпіонок світу різних років. Вона почергово перемогла Орхон Пуревдорж з Монголії (8:7), болгарку Біляну Дудову (7:3) та віцечемпіонку Токіо-2020 Айсулуу Тинибекову з Киргизстану (9:2).

А харків’янки Марина і Влада Алексіїви, які представляли Харківщину на Олімпіаді-2024, показали свої кращі виступи.

«Ми задоволені, адже показали максимум для себе і для своєї країни. Перед виступом тренерка сказала: «Вийдіть, викладіться на повну, покажіть, що ви тут королеви». Ми, в принципі, так і зробили. Якщо об’єктивно дивитися, і вчора, і сьогодні — це були наші найкращі виступи. І наші тренерки Світлана Саідова і Олеся Зайцева теж залишилися задоволеними. Нам сказали кайфувати від цього, і ми кайфували. Ми виклалися на всі 100%. І нам приємно було чути від інших, що у нас найгарніша програма і виглядаємо ми найкраще за всіх. Тому у нас приз глядацьких симпатій».

У дівчат була складніша за технічну довільна програма.

«Тут більше різноманітних рухів. Тут сім зв’язок, там дві. Тут довше знаходимося під водою і це дуже складно фізично, а там потрібно постійно тримати концентрацію, виконувати елементи під музику чітко і синхронно. Оцінки, ми трішки не розуміємо, але нехай це залишиться на совісті суддів. Нам прикро не лише за себе, але й за австрійський дует, ми були впевнені, що він буде другим після Китаю. Тому що австрійки справді набагато краще виступили, ніж представниці Нідерландів та Великої Британії».

Марина та Владислава нагадали, в яких складних умовах доводиться тренуватися не лише їм, а й усім українським спортсменам і наголосили на важливості роботи з психологом, особливо під час війни:

«Ми не могли тренуватися в рідному Харкові. Нам доводилося переносити тренування через обстріли. Морально було складно. Ми дуже дякуємо президенту нашої федерації Ігорю Лисову що він створив для нас умови в Києві. Також у нас з’явився психолог. І ми підійшли морально готовими до Олімпіади. А весь минулий рік перед змаганнями ми дуже сильно нервували, тому що всі покладали на нас надії й ми відчували велику відповідальність. Як в принципі й зараз, але тепер ми вже до цього ставилися більш спокійно. Ми повинні, і ми зробимо те, що ми повинні, але не тому що на нас тиснуть, не для інших, а для себе. Ми розуміємо, що зараз ментальне здоров’я дуже важливе для спортсменів, особливо для українських».

Дівчата посіли 5 місце у змаганнях синхронних дуетів на Олімпійських іграх в Парижі.

Крім того, у вільній боротьбі Олександр Хоцянівський посів 16-те місце у ваговій категорії до 125кг. Муразі Мчедлідзе у ваговій категорії до 97кг в 1/8 фіналу переміг бронзового призера останніх двох чемпіонатів світу Ібрагіма Чіфчі з Туреччини (5:1), але поступився в 1/4 грузину Гіві Мачарашвілі (0:11). Вихід останнього у фінал дозволив українцеві продовжити боротьбу за бронзу.

Олег Дорощук з особистим рекордом 2.31 на шостому місці завершив фінал у стрибках у висоту. У стрибках у воду (вишка 10м) Олексій Середа у фіналі посів восьме місце. Художня гімнастика (групи, багатоборство): українська команда у складі Діани Баєвої, Аліни Мельник, Валерії Перемети, Кіри Ширикіною та Марії Височанської на сьомому місці завершила фінальні змагання.

Веслування на байдарках і каное: Марія Повх вийшла у фінал С, де посіла восьме місце. Людмила Лузан та Анастасія Рибачок в каное-одиночці на 200м посіли сьоме і восьме місця відповідно у своїх півфінальних заїздах і вийшли у фінал B. Анастасія завершила його шостою. Людмила не стартувала

Сучасне п’ятиборство: Валерія Пермикіна посіла 10-те місце у півфіналі B, зупинившись за крок від виходу у фінал. Брейкінг: Олег «Kuzya» Кузнєцов посів третє місце в своїй групі, взявши три раунди (29 голосів), і не зміг вийти у чвертьфінал.

Україна завершила передостанній день на 21-му місці.