У Харківській області посилять роботу з надання психологічної допомоги. Що відомо
На Харківщині посилять роботу з надання психологічної допомоги.
У 2023 році на базі Харківського обласного центру соціальних служб створили регіональну психологічну службу в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською. Про це повідомили у прес-службі Харківської обласної військової адміністрації.
Також у листопаді відкрили навчально-методичний центр для підвищення професійних компетентностей з питань психологічної допомоги та психосоціальної підтримки, де пройшло вже майже 30 тренінгів.
За словами очільника ХОВА Олега Синєгубова, «Харківський обласний центр соціальних служб — це потужний майданчик для розвитку соціальних послуг та піклування про ментальне здоров’я жителів регіону».
Одним з важливих аспектів у роботі служби є навчання кандидатів в опікуни, піклувальників, прийомних батьків та вихователів у дитячі будинки сімейного типу. Працюємо над тим, щоб показник влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання становив 100%. Адже це одне з питань, яким опікується перша леді України», — сказав Олег Синєгубов.
Заступниця начальника Харківської ОВА Віта Ковальська зазначила, що цьогоріч посилилася співпраця з міжнародними партнерами.
«У центрі проводилися тренінги від Ізраїльської Коаліції по роботі з травмами, де фахівці змогли ознайомитися з методами підвищення стресостійкості. Також нещодавно заклад і ГО «Спілка ветеранів АТО» уклали меморандум про співпрацю, мета якого підтримати ветеранів та їхні сім’ї, покращити соціальну інтеграцію демобілізованих захисників і захисниць. У центрі надають послуги інформування та консультування. Також навчають представників від територіальних громад, які здійснюють соціальні послуги, зокрема щодо надання першої психологічної допомоги. Хочеться, щоб у кожній громаді було створено такі самі центри життєстійкості, де надається підтримка у будь-якому напрямку. Звичайно, наразі від служби працюють мобільні бригади, які можуть виїздити за запитами, але необхідно покращувати надання соціальних послуг саме на місцях. Крім того, нині спільно з фахівцями гуманітарно-педагогічної академії розвиваємо структуру центрів життєстійкості», — додала Віта Ковальська.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію