Росіяни стверджують, що застосували вакуумну бомбу на Харківщині: це найпотужніша неядерна зброя. ФОТО. ВІДЕО
Російська окупаційна армія, з непідтвердженою інформацією, вперше застосувала в Україні вакуумну бомбу ОДАБ-9000.
У соцмережах поширюють відео скидання бомби на Вовчанськ. Їх активно розганяють Z-воєнкори, й вже підхопили українські телеграмканали.
ОДАБ-9000 — ще називають «Кузькін батько», «Тато всіх бомб». Це об’ємно-детонуюча авіаційна бомба підвищеної потужності. Вважається найпотужнішим неядерним боєприпасом у світі (44000 кг тротилового еквівалента).
Єдиним відомим свідченням про новий боєприпас є показаний по російському телебаченню ролик про випробування авіабомби, яке було проведено ввечері 11 вересня 2007. Згідно з роликом, бомба була скинута на парашуті з бомбардувальника Ту-160 і успішно вибухнула.
Проте показаний на телебаченні відеосюжет змусив засумніватися деяких експертів у достовірності події. Німецьке видання Deutsche Welle зробило аналіз показаного відеоролика, загостривши увагу на низці моментів. Так, спочатку показують бомбардувальник Ту-160 з відкритими стулками бомболюка, потім з іншого ракурсу боєприпас, що окремо скидається на парашуті. Далі показаний наземний вибух, хоча стверджується, що підрив відбувається у повітрі. Крім того, детонація відбувається на відкритому просторі, однак через кілька секунд демонструються зруйновані будівлі і техніка. На основі всього цього, наприкінці, робиться висновок, що випробування могли бути, але їх результат не зрозумілий.
Навіть посіпаки кремля говорять про те, що у Вовчанську могли завдати удар бомбою значно меншої потужності, а якісно змонтований ролик — частина пропаганди, яку москва використовує, щоб посіяти паніку.
UPD: Цю інформацію підтвердили й в ОТУ «Харків». Інформація про нібито застосування російськими окупаційними військами авіабомби ОДАБ-9000 у Вовчанську не відповідає дійсності.
Про це повідомив речник оперативно-тактичного угруповання «Харків», полковник Віталій Саранцев.
«Для застосування цього боєприпасу потрібен відповідний носій, яким теоретично може бути, наприклад, стратегічний бомбардувальник Ту-160, однак переміщення таких літаків не було зафіксовано. Був використаний боєприпас меншої ваги і потужності, вибух якого пропагандисти використали для створення «ефектної» картинки» — зазначив Саранцев.
Він додав, що подібні повідомлення можуть бути частиною інформаційної війни, спрямованої на деморалізацію військовослужбовців Сил оборони України, залякування місцевого населення та дестабілізацію регіону.