Gorozhanin.com.ua

Працював «головою» селища на окупованій Ізюмщині: колаборанту оголосили вирок

14 апреля
18:00 2024

Суд визнав винним т. в. о. “голови селища Оскіл Ізюмського району” під час тимчасової окупації в 2022 році.

Про це повідомляє Харківській антикорупційний центр з посиланням на вирок суду.

Валерія Ткача визнали винним (ч. 5 ст. 111-1 КК України – колабораційна діяльність) та призначили покарання у виді позбавлення волі на строк 6 років з позбавленням права обіймати посади в органах влади строком на 12 років, без конфіскації майна. Про це стало відомо з вироку Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 8 квітня.

З вироку стало відомо, що Ткач у квітні 2022 року, перебуваючи в селі Оскіл, добровільно зайняв посаду “т.в.о. «голови селища Оскіл Ізюмського району” та здійснював до вересня в окупації діяльність на території Оскільської сільської ради.

Протягом квітня – вересня позаминулого року Ткач залучав осіб до співпраці на окупаційну владу, встановив графік роботи, надавав вказівки підлеглим робітникам про складання перепису населення села, збір документів та складання для отримання грошової допомоги від окупаційної влади списків жителів села: одиноких, пенсійного віку та неповнолітніх. За підписом Ткача мешканцям села надавали довідки на поховання, на прохід через блокпости окупаційної влади, дозволи на перевозку меблів.

Крім цього, Ткач надав вказівки про використання комунальної власності – адмінбудівлі Оскільської сільської ради, трактора, газонокосарок, бензопили, оргтехніки, а також щодо вирубки лісових насаджень та продажу зрубаної деревини.

Ткач брав участь у нарадах незаконно створеної окупаційними військами військово-цивільної адміністрації Ізюма. Також на нього були покладені обов`язки щодо видачі “гуманітарної” допомоги росіян мешканцям села.

За виконану роботу Ткач отримував заробітну плату від окупаційної влади у виді продуктового пайку.

У суді Ткач свою вину не визнав. Повідомив, що 10 березня 2022 року сільський голова та представники української влади залишили село Оскіл та не здійснювали свої повноваження з надання допомоги односельцям, які залишилися проживати на окупованій території. 

Цього ж дня було підірвано міст через річку, автобусів для евакуації не було, інших можливостей виїхати з села не було. 12 квітня 2022 року до села зайшли росіяни, провели “зачистку”. 15-18 квітня 2022 року окупаційні війська привезли в село першу гуманітарну допомогу та почали її роздавати. Відбулась штовханина з бійкою, всім односельцям не вистачило гуманітарної допомоги. 18-20 квітня 2022 року до Ткача додому прийшов односелець та сповістив, що його шукають, запросив до приміщення сільської адміністрації. Він прийшов на зустріч, де вже були дві односелянки (зокрема колишня сільська голова), яеі запропонували дочекатись “лнровца”. До приміщення зайшов чоловік з 5 особами, представився “татарином”, сів поруч та повідомив, що йому потрібні списки мешканців села для роздачі гуманітарної допомоги.

Ткач каже, що погодився на пропозицію, розумів наслідки своїх дій та побоювався, щоб не було проблем з “гуманітаркою”. Цей “лнровець” у подальшому контролював діяльність Ткача та інших. Для виконаної роботи необхідно було знайти однодумців. Він пішов по селу, став складати списки тих мешканців, які залишились в селі. 

Ткач стверджує, що допомагав вижити селу, тому і займався усім, що перераховано в обвинувальному акті. Він не приховує, що декілька разів їздив до Ізюма на наради в тимчасову “воєнну адміністрацію”. 

Запевняє, що будь-яких посад на час окупації в органах окупаційної влади не займав.

Свідки зазначили, що всі мешканці села розуміли, що Ткач є так званим “старостою села” від росіян. У документах його позначали як “волонтера”. Мешканці села запевнили, що у всіх була можливість виїхати і не жити в окупації, також частина людей відмовилась працювати в окупаційній адміністрації. Свідки зазначили, що Ткача ніхто не примушував співпрацювати з окупантами.

Ще у травні 2022 року перший заступник голови Оскільської сільської ради Ізюмського району Павло Чернов повідомляв, що російські окупанти призначили керувати Оскільською громадою якраз Валерія Ткача.

Як вдалось встановити ХАЦу, Валерій Ткач балотувався на посаду Оскільського сільського голови в 2020 році як самовисуванець. Тоді Ткач вказував, що працює консультантом із земельних питань в Управлінні Держгеокадастру.

Нагадаємо, допомагав загарбникам налагоджувати енергогосподарство під час окупації Харківщини: колаборанта з Луганщини судитимуть

Статьи по теме

Последние новости

Побив кохану до коми: на Київщині судитимуть 47-річного кривдника

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.