Подорожі Україною: що подивитись у Верховині, — ФОТО
Верховина – невелике селище в Карпатах. Саме тут можна почути традиційну гуцульську музику, послухати таємничі перекази та легенди про мольфарів. Верховина – це чудове місце, щоб втекти від цивілізації. Що подивитися тут ви точно знайдете, а редакція 057 вам допоможе.
«Жаб’є – столиця Гуцульщини» — такий надпис зустріне вас при в’їзді. До 1962 року так називали Верховину. Перша письмова згадка про поселення датується 1424 роком. Саме Жаб’є ділилося на Жаб’є-Ільці та Жаб’є-Слупійку. До складу містечка входила і чимала кількість присілків: Віпче, Замагура, Ходак, Красний Луг, Волова, Кривопол.
Нині Верховина – адміністративний центр Верховинського району. Через містечко протікає головна водна артерія краю Чорний Черемош. Відстань до обласного центру – 150 км., до найближчої залізничної станції у місті Ворохта – 31 км.
Ріка Чорний Черемош
Порівнюючи з Прутом, річка неглибока, тому чудово підходить для купання дітей. Водночас бурхливі води Черемоша зробили його найпопулярнішою річкою регіону для гірських сплавів і рафтінгу.
Будинок-музей «Тіні забутих предків»
Музей створений на честь відомого кінофільму, який отримав численні міжнародні нагороди. У старовинній дерев’яній хаті знімали кіно у 1963-64 рр. Картина повністю передала життєву філософію гуцулів. Кожна деталь і річ несе особливий сенс, тому варто замовити екскурсію в це дивовижне місце, щоб повністю перейнятися атмосферою, що панує тут.
Музей музичних інструментів Романа Кумлика
Власниками музею є родина померлого засновника Романа Кумлика. Найбільшою гордістю музею є чимала колекція гуцульських музичних інструментів. Тут їх можна не тільки роздивитися, але й послухати, як звучить справжня скрипка-довбанка чи символ гуцульського краю – трембіта.
Музей «Хата-гражда»
Знаходиться у присілку Заріччя. Це ще один експонат знімального майданчика, але вже фільму «Анничка». Історико-архітектурна пам’ятка хата-гражда в повній мірі показує, як повинні були пристосовуватися до місцевих умов гуцули для того, щоб вижити в непростих гірських умовах.
У земельно-податкових книгах записи про цю хату від 1858 р. У кінці ХІХ – поч. ХХ ст. тут проживали Палій і Параска Харуки. Часто до Харуків приходили Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Володимир Гнатюк, які відпочивали у Криворівні та збирали етнографічні матеріали.
Гора Магурка
Гора Магурка—1024 м на рівні моря, розташована на південному заході Верховини. Магурка—одна з найвищих та найкрасивіших гір, що оточують селище Верховина, густо вкрита смерековим лісом і має безліч джерел. Похід на Магурку цікавий гарними краєвидами на Верховину та Ільці з північної сторони гори, та чудовими краєвидами на Чорногірський хребет з південної сторони Магурки.
Оглядова вежа
Романтичне та одне з найулюбленіших місць у Верховині. Це будиночок на дереві, з якого відкривається краєвид на Верховину і гори. Дістатися сюди легко. Маршрут до вершини пагорба проходить через ліс.
Неодноразово Верховина ставала місцем паломництва Івана Франка, Михайла Коцюбинського, Ольги Кобилянської, Лесі Українки, Марка Черемшини, Осипа Маковея, Гната Хоткевича, Василя Стефаника.
Нагадаємо, подорожі Україною: що подивитись в Яремче, — ФОТО