По Харкову вдарили «Молніями»: що відомо про нову розробку дрону, — ФОТО
12 листопада близько 13:55 ворожий безпілотник влучив у відкриту місцевість у Салтівському районі.
Попередньо, для удару ворог застосував нову розробку дрону, а саме ударний БпЛА «Молнія». Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.
Дві мирні мешканки постраждали внаслідок цієї атаки.
Також завдали у дару по Слобідському району, там постраждала одна жінка.
За даними речника обласної прокуратури Дмитра Чубенка, «Молнія» — це невеликий, дуже дешевий дрон, зроблений з пластику й фанери. «Щось середнє між побутовим дроном і шахедом», — розповів представник прокуратури.
Дальність БПЛА — в середньому 40 км, несе озброєння різного типу 3-5 кг. Тобто, у даному випадку військових цілей цей дрон не мав, а застосовувався суто по цивільним.
Вперше дрони «Молнія» застосовувалися ворогом на Сіверському напрямку та у Часовому Ярі.
«Страшніше FPV, так як швидше заходить на ціль та має більшу дальність, але точно не дотягує до «Ланцету» — так оцінив ці дрони Віктор Локотков, керівник відділу маркетингу компанії Airlogix, яка створює безпілотні авіаційні комплекси Gor в інтерв’ю виданню Фокус.
Експерт зазначив, що для виробництва «Молнии» росіяни використовують найдешевшу китайську електроніку. Корпуси зроблені з фанери, шпону, пінопласту та 18-міліметрових алюмінієвих труб. Скласти такий апарат можна за дві години. Дрон оснащений системою автопілоту з квадрокоптера та не має GPS-модуля, тому керується оператором виключно вручну.
«Якщо втрачається зв’язок, то даний апарат влітає аби-куди»,
Ці БПЛА є швидшими за звичайні FPV-дрони, проте їх ефективність майже така сама — влучить один із восьми. Для боротьби з ним використовуються ті самі методи, що для FPV-дронів. При цьому експерт наголосив, що будь-які ударні рішення можуть бути небезпечними, а подібні прості апарати можуть вироблятись у Росії масово.
Нагадаємо, сьогодні росіяни вдарили дронами по двох районах міста. Троє людей постраждали.