Підвищити якість води та відкрити станцію метро: плани Терехова на 2025 рік, — ОНОВЛЕНО
Покращити роботу «Харківводоканалу» та побудувати станцію метро планує Харківський міський голова Ігор Терехов у цьому році.
Про такі плани очільник міста розповів в етері національного телемарафону.
«Я обговорював три дуже серйозні теми: це «Харківводоканал» – це питна вода для харків’ян і для нас це дуже важливо. Ми націлені на те, щоб зробити ще один крок щоби питна вода була якісна і щоб люди мали можливість отримувати якісну воду. Крім цього, наша мета — відкрити ще одну станцію метрополітену, обладнати її для підземної школи. Ми обговорювали це питання з УВКБ ООН і я маю надію, що вони теж приєднаються до нас щодо облаштування цього безпечного простору, щоб діти мали можливість вчитися», — сказав Ігор Терехов.
UPD: Пізніше у пресслужбі Харківської міськради пояснили, що мер мав на увазі не відкриття нової станції, а використання якоїсь з уже існуючих для обладнання шкільного класу.
Зараз у Харкові метрошкола працює на шести станціях: «Університет», «Перемога», «Метробудівників», «Тракторний завод», «Академіка Павлова», «ім. Масельського». Там навчаються близько 2000 дітей.
За словами Терехова, міська влада намітила певні плани для вимушених переселенців для того, щоб полегшити їхнє життя. У Харкові дуже багато вимушених переселенців з Донецької, Херсонської, Луганської, Запорізької областей. а також прифронтових громад Харківщини. Ці люди потребують уваги й опіки.
Ми писали: компенсація ВПО за втрачене житло: як отримати.
Також Терехов має плани і щодо відновлення міста. За словами міського голови, Харків найбільше з великих міст постраждав від наслідків війні у плані зруйнованих будівель. Тепер у Харкові хочуть відновити приблизно 200 житлових будинків. За даними міського голови, торік вже відновили 100.
«Будемо націлюватися на те, щоб виконати це завдання. Для нас це дуже важливо, бо у Харкові така ситуація, що 160 тисяч мешканців не мають, де жити», — зазначив Терехов.
Додамо, що у Харкові станом на 1 лютого 2025 року зареєстровано 203,8 тис. ВПО, переважна більшість з Харківської та Донецької областей. Серед ВПО, які мешкають у Харкові, — понад 12,2 тис. осіб з інвалідністю, майже 27,2 тис. дітей та 55,3 тис. пенсіонерів. Допомогу на проживання отримують 50,8 тис. родин.
Нагадаємо, у Харкові відкрили підземну школу на Холодній горі.
Вона призначена для 345 школярів та 45 студентів професійно-технічної освіти, а у вихідні дні ще й для підготовки дошкільнят. Надалі планується відкрити ще кілька таких підземних шкіл. Зокрема, за кілька місяців може бути відкритий великий освітній простір в Шевченківському районі. Також створять підземні освітні заклади на Салтівці й у Жихорі.