Gorozhanin.com.ua

Підозрювали у держзраді, засудили як колаборанта: суд виніс вирок селищному голові громади на Харківщині

18 июля
00:02 2024

Селищному голові, який заселив збройні формування рф у приміщення будівлі Старосалтівського ліцею, спочатку загрожувало 15 років, або  довічне ув’язнення

Суд визнав винним Старосалтівського селищного голову Чугуївського району Едуарда Коновалова у колабораційний діяльності. Сам Коновалов свою вину заперечив.

Колаборанту призначили покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки, з позбавленням права обіймати посади в органах влади на 10 років, з конфіскацією майна. Про це Харківському антикорупційному центру стало відомо з вироку Київського райсуду міста Харкова від 12 липня.

Наприкінці другої декади березня 2022 року, за версією слідства, Коновалов заселив збройні формування рф у приміщення будівлі Старосалтівського ліцею. Селищний голова надав вказівку керівництву цього ліцею відкрити двері для росіян.

Підозрювали у держзраді, засудили як колаборанта: суд виніс вирок селищному голові громади на Харківщині, фото-1

Допитаний у судовому засіданні Коновалов свою вину не визнав.

17 березня 2022 року він перебував на робочому місці, в кабінеті. До нього у кабінет увійшли російські військові зі зброєю 5-6 осіб та повідомили, що будуть проживати у Сталосалтівськму ліцеї. Повідомили, щоб він визвав когось із ліцею. Коновалов викликав керівництво ліцею. Вони разом із воєнним рф пішли до Старосалтівського ліцею, інші воєнні вже перебували на території школи. Воєнних було приблизно 40-45 осіб, це були «днр», вони проживали лише в школі. Воєнні повідомили Коновалову, за його словами, що якщо щось станеться, відповідати буде він. Він ключі від ліцею не брав та вказівок по відкриттю ліцею нікому не надавав.

В період окупації, Коновалов зазначає, що допомагав місцевим мешканцям, організовував поставку хліба, молока, допомагав із водою, яку відключили. Росіяни вимагали від нього списки учасників АТО, поліцейських, він не надав. Також вимагали списки мешканців, також не надав. Стяг України, який висів на будівлі сільради військові держави-агресора зняли самостійно. За словами Коновалова, він військовим держави-агресора не надав жодної техніки, нічого у них не брав, білі пов`язки не носив.

Показаннями директорки Старосалтівського ліцею, з 22 лютого 2022 року в школі навчання не було. 18 березня 2022 року їй зателефонувала завхоз та повідомила, що її викликає до себе селищний голова Едуард Коновалов. Вона пішла по дорозі, зустріла Коновалова та декілька російських військових зі зброєю. Коновалов повідомив, що ідемо до школи. Школа складається із двох будівель одна нова будівля, інша стара (навчаються початкові класи). За вказівкою Коновалова, вона зайшла до школи, де у сейфі взяла ключ та відкрила будівлю школи куди заселись військові рф. Примусу зі сторони російських військових по відношенню до Коновалова, за словами директорки, не було. Знає, що Коновалов допомагав місцевим мешканцям в період окупації продуктами харчування.

Інші свідки підтвердили, що Коновалов надавав вказівки керівництву ліцею відкрити двері закладу для російських військових та те що останні там проживали.

Нагадаємо, що в 2022 році Коновалова затримали та підозрювали у державній зраді в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). За цією ж статтею справу передали до суду.

В грудні 2023 року Коновалов ще обвинувачувався за фактом державної зради в умовах воєнного стану, а вже наприкінці січня 2024 року – по більш легкій статті (ч. 4 ст. 111-1 – передача матеріальних ресурсів незаконним збройним чи воєнізованим формуванням, створеним на тимчасово окупованій території, та/або збройним чи воєнізованим формуванням держави-агресора, – караються штрафом до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна.).

Якщо спочатку Старосалтівському селищному голові загрожувало покарання у виді позбавлення волі на строк 15 років або довічне, то в підсумку все обмежилось покарання у виді позбавлення волі на 3 роки.

Коновалова затримали у травні 2022 року, після звільнення Старого Салтову від російських окупантів. Тоді голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що Коновалов підозрюється у державній зраді. Посилаючись на дані слідства, Синєгубов розповів, що після окупації Старого Салтова Коновалов “добровільно перейшов на бік окупантів, забезпечував їх житлом, агітував населення не чинити ворогам опір”.

Згідно з обвинувального акту, який передали до суду у 2022 році за фактами державної зради в умовах воєнного стану, під час окупації Старого Салтову, 9 березня Едуард Коновалов зібрав у будівлі селищної ради депутатів на нараду, “на якій заявив, що допомагатиме ЗС РФ у вирішенні питань забезпечення житлом, харчування, транспортними засобами тощо і сподівається на аналогічні вчинки депутатів”. Те саме він заявив жителям селища, агітуючи “не чинити опору загарбникам, а, навпаки, допомагати їм”.

В підсумку, в матеріалах справи та в обвинувальному акті залишилось лише те, що Коновалов наказав керівництву місцевого ліцею передати ключі від будівлі російським військовим.

Нагадаємо, Митник завідував ЖКГ в окупованому селі та розмальовував зупинки у триколор: у Харкові засудили колаборанта

Статьи по теме

Последние новости

    Житель Одещини без дозволу вирив котлован для поливу земельної ділянки: його судитимуть

Житель Одещини без дозволу вирив котлован для поливу земельної ділянки: його судитимуть

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.