Gorozhanin.com.ua

Нова мапа Харкова: перейменування, — вулиця ЄВГЕНА КОТЛЯРА

07 июля
20:06 2024

Євген Миколайович Котляр народився 14 квітня 1980 року в Харкові.

20 листопада 2015 року, на виконання Закону України про декомунізацію, Харківська міська рада перейменувала на вулицю Миколи Конарєва (в минулому міністра шляхів сполучення СРСР). Згодом, 17 травня 2016 року вулицю перейменували знову, нвдавши їй ім’я Героя Небесної сотні, харків’янина Євгена Котляра.

Навчався у Харківській середній загальноосвітній школі № 135 та ліцеї № 4, який закінчив 1997 року. Здобувати освіту юнак продовжив у Харківському національному університеті радіоелектроніки. Певний час працював за фахом, однак згодом захопився промисловим альпінізмом – ремонтував фасади будівель та підприємств. 

Полюбляв мандрувати Україною, особливо Карпатами, переймався збереженням довкілля й екологічними проблемами. У 2010 році, коли влада Харкова вирішила прокласти дорогу через парк імені Максима Горького, Євген разом з активістами місцевої організації «Зелений фронт» виступив проти вирубування дерев і кущів. Щоб перешкодити нищенню їх, він прикував себе до дерева, сподіваючись, що це завадить понівечити зелені насадження. 

У листопаді 2013 року Євген вийшов на харківський Євромайдан. 1 грудня долучився до масових акцій у середмісті Києва. Увійшов до 3-ї сотні Самооборони Майдану, яка розташовувалася біля Лядських воріт. Під час сутичок із спецпризначенцями у січні отримав осколкове поранення ноги внаслідок вибуху світлошумової гранати.

Увечері 19 лютого, дізнавшись, що на Майдан прибули харків’яни, вирішив приєднатися до земляків, які називали себе Харківською сотнею. Ніч проти 20 лютого Євген провів у будівлі Міністерства аграрної політики разом із побратимами.

Уранці 20 лютого активісти Харківської сотні почули постріли та побачили, як із вулиці Інститутської несуть перших поранених та вбитих. Євген, який із засобів захисту мав лише синій спортивний шолом та бляшаний щит, побіг угору. Збереглися кілька відеоматеріалів, на яких Євген у синьому шоломі та зеленому поліетиленовому плащі прикриває щитом поранених майданівців. Він був неподалік від верхнього виходу зі станції метро «Хрещатик», коли о 09:56 у нього поцілили. На відео видно, як Євген, обхопивши рукою шию, куди влучила куля, побіг, прикриваючись щитом, униз до готелю «Україна». За кілька хвилин він отримав іще одне поранення у стегно, впав на тротуар і, тримаючи щит, поповз униз Інститутською. За мить його підхопили побратими. На дерев’яному щиті вони перенесли Євгена до медпункту, облаштованого у фоє готелю «Україна». У машині швидкої допомоги дорогою до лікарні близько 11-ї години чоловік помер.

Євгенові Котляру було 33 роки.

Євгена Котляра поховано у Харкові. Йому присвоєно звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно). 

Нагадаємо, нова мапа Харкова: перейменування, — вулиця СТАНІСЛАВА ПАРТАЛИ

Статьи по теме

Последние новости

Через ракетный удар Орешником по Днепру созывается Совет Украина – НАТО | Новости Украины

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.