Gorozhanin.com.ua

Навчання під землею: у Харкові планують всіх дітей забезпечити очним навчанням

23 февраля
15:25 2025

Харківські школи продовжують «зариватися» під землю. Але в мерії наголошують, не через зневіру в Перемогу, а через бажання надати прийнятні умови всім дітям зараз. Плани, що робити з підземними школами після війни вже є. 

Наприкінці січня у Харкові відкрили другу підземну школу, цього разу в  Новобаварському районі. Вона більше першої, що на ХТЗ. 

У перший день роботи школи навчання там почали понад 750 учнів з чотирьох ліцеїв району. Загалом було відкрито дев’ять кабінетів, а невдовзі почнуть функціонувати ще вісім. Число дітей може бути збільшено   до 900.

 Для мене це окреме свято, тому що наші дітки не лише мого закладу, а й інших закладів, нарешті сили за парти. А деякі ніколи не сиділи це перші, другі, треті класи, — розповіла директорка ліцею №153 Жолновач Лариса

Як розповів міський голова Ігор Терехов, цей проєкт був реалізований за сприяння міжнародних партнерів з залученням коштів міського бюджету. Ще один безпечний простір, відкритий вже в лютому в Холодногірському районі. 

Локація була створена за підтримки міжнародних партнерів з УВКБ ООН, які профінансували капремонт укриття та його оснащення обладнанням і меблями. Це вже десятий безпечний освітній простір у Харкові, який працюватиме у змішаному форматі навчання.  

Загальна площа приміщень — 389 кв. м. Там облаштовані чотири навчальні кабінети, медпункт, санвузли, кімната для відпочинку. Навчальний процес проходитиме у дві зміни. Загалом у новій локації, побудованій з урахуванням усіх вимог та нормативів, навчатимуться 345 школярів та 45 студентів професійно-технічної освіти.  У вихідні цей простір використовуватиметься для адаптації дошкільнят до освітнього процесу.

Зараз у Харкові будується ще кілька таких підземних шкіл. Наприклад, велику школу плануємо  відкрити за кілька місяців у Шевченківському районі. Також будується освітній заклад у Жихорі — там менша кількість дітей, але важливо, щоб вони не долали великі відстані до метро. Велика підземна школа буде і в Салтівському районі. Головне, що школярі зможуть навчатися очно. Особливо це важливо для учнів 11-х класів. Ми бачили, як спочатку батьки сумнівалися щодо навчання в метро, але згодом там не залишилося жодного вільного місця. Так же й тут — попит великий, місць обмаль», — зазначив мер.

Зараз очне навчається у Харкові понад 7,5 тисяч дітей. Коли заплановані заклади добудують, то там у безпечних умовах зможуть навчатися близько 12 тисяч дітей.

Подальше будівництво пообіцяли підтримати як Офіс Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, так і обербургомістр Нюрнберга Маркус Кьонінг, зустріч з яким відбулася напередодні. У фокусі перемовин були питання реконструкції та обладнання безпечних укриттів у школах, що дозволило б учням навчатися в очному форматі навіть в умовах війни. 

Після війни, зазначив мер, це приміщення також будуть в пригоді. В них можна буде проводити позашкільні заняття для дітей та дорослих. 

Статьи по теме

Последние новости

Вибухи та масований наліт дронів: що відбувалося на Дніпропетровщині

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.