На Харківщині можуть закрити аптеки в прифронтових громадах
Прифронтові та прикордонні громади можуть залишитись без аптек.
Ризик закриття аптек, зокрема у віддалених та прифронтових районах, є через ймовірне прийняття скандальних поправок до законопроєкту №11493.
Закон є регуляторним, але через нього можуть постраждати кінцеві споживачі, розповів UNN начальник Харківської районної військової адміністрації Володимир Усов.
Адже передбачає низку змін: обмеження закупівлі ліків одним покупцем до 20% від загального обсягу виробника, запровадження єдиного електронного каталогу для регулювання цін, встановлення квот на постачання критичних ліків, а також заборону маркетингових договорів між виробниками та аптеками.
Фармацевти виступили проти та попереджають про серйозні ризики: дефіцит ліків, особливо у прифронтових районах, значне подорожчання медикаментів через заборону системи знижок, закриття аптек у малих містах через низьку рентабельність, порушення логістичних ланцюгів постачання, зменшення асортименту ліків в аптеках.
Як зазначив начальник Харківської районної військової адміністрації Володимир Усов, аптеки на прифронтових територіях є життєво необхідними для місцевого населення, їх закриття може призвести до «соціального вибуху».
Це може бути соціальний вибух, якщо влада на місцях не впорається з цим викликом і не зможе забезпечити людей ліками. Тому що в 2022 році на початку повномасштабного вторгнення, ми пам’ятаємо, що перше, що люди шукали – це ліки і хліб. Це дві було біди, які десь на тиждень-два випали. Аптечні заклади, установи освіти і органи місцевої влади знаходяться в центрах населених пунктів і окупанти задля деморалізації б’ють по центру — наголосив він.
Володимир Усов розказав, що після деокупації частина аптек відновила роботу, але деякі знову були зруйновані обстрілами. Однак, завдяки роботі мобільних аптечних пунктів на прифронтових територіях, навіть дуже близьких до бойових дій, вдається достатньо забезпечувати населення ліками.
Нагадуємо, що Харковом гуляє новий штам корановірусу Flirt, який швидше передається