Керівниця благодійного фонду на Харківщині привласнила мільйони гривень на закупівлі дронів
Голову благодійного фонду на Харківщині підозрюють у ще одній оборудці під час закупівлі дронів для військовослужбовців. Цього разу шахрайка привласнила 2,5 мільйонів гривень.
За даними Харківської обласної прокуратури, у вересні 2023 року до голови благодійної організації звернувся волонтер з проханням допомогти в закупівлі дронів для українських захисників.
Підозрювана запевнила, що зможе купити квадрокоптери напряму у постачальників. Виконуючи свою частину угоди, волонтер перерахував на рахунок благодійного фонду 2,5 млн гривень за п’ять квадрокоптерів моделі «Mavic 3T» і двадцять квадрокоптерів «Mavic 3 FMC».
Однак товару волонтер так і не отримав. Кошти, отримані від потерпілого, підозрювана перерахувала на особисті рахунки.
Правоохоронці повідомили про підозру жінці — голові благодійного фонду за фактами використання благодійних пожертв, з метою отримання прибутку, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, у великому розмірі, під час воєнного стану, та легалізації майна (ч. 3 ст. 201-2, ч. 1 ст. 209 КК України).
![Керівниця благодійного фонду на Харківщині привласнила міл..., фото-1 Керівниця благодійного фонду на Харківщині привласнила мільйони гривень на закупівлі дронів, фото-1](https://www.057.ua/dist-assets/images/cap.jpg)
За цією статтею, зловмисниці загрожує до дванадцяти років ув’язнення.
Голова БО потрапляє в поле зору правоохоронців не вперше — вона вже є фігуранткою у низці кримінальних проваджень. Зокрема, раніше стосовно неї вже було направлено до суду обвинувальний акт за ч. ч. 2, 3 ст. 190, ч. ч. 1, 2 ст. 209 КК України.
Цей епізод стосувався оборудки на 600 тисяч гривень. Влітку 2023 року до голови благодійної організації звернулися двоє волонтерів з проханням допомогти в закупівлі квадрокоптерів для ЗСУ. Волонтери довіряли жінці, оскільки раніше їхній знайомий мав позитивний досвід співпраці з нею і порекомендував її як надійного партнера.
Однак цього разу голова БО вирішила нажитись на волонтерах. Після оплати рахунків за квадрокоптери загальною кількістю 8 штук товар потерпілі так і не отримали. Обвинувачена, щоб відвести від себе підозри, спочатку надсилала потерпілим товарно-транспортні накладні про начебто відправку засобами, а пізніше — фейкові скріншоти про нібито повернення коштів.
Насправді ж гроші, отримані злочинним шляхом, жінка переказувала на власну банківську картку фізособи. Загальна сума завданої потерпілим матеріальної шкоди складає майже 600 тис. гривень. Триває судовий розгляд. Наразі жінка перебуває під вартою.